GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-06-2021 09:15   Güncelleme : 15-06-2021 09:15

MEGA PROJE!

MEGA PROJE!

Ak Parti Ordu Milletvekilleri Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu ve İl Başkanı Halit Tomakin, Şehir Hastanesi inşaat alanında incelemelerde bulundu. Gündoğdu, şehir hastanesinin Ordu'ya çok fazla katkısının olacağını belirtirken, Taşçı ise yapılan projenin sıradan değil, mega bir proje olduğunu söyledi.

Şehir Hastanesi çalışmaları hız kazandı

Milletvekilleri Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu'nun yanı sıra Ak Parti il teşkilatı üyeleri, Ordu Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunarak bilgiler aldı.

"2023 yılına yetiştirmeye çalışacağız"

Şantiye Şefi Dündar Kadanalı; "900 yataklı şehir hastanesi inşa ediyoruz. 310 m2 inşaat alanı var. Ana bina 55 dönüm üzerine oturuyor. Alt katlar tamamen polikliniklerden oluşacak. 5-6 katlı binaların yanı sıra 11 katlı kuleler de olacak. Erzurum'da yaptığımız hastanedeki gibi hasta odaları özel hastaneden çok daha üst seviyede. Ordu'nun simgesi olacak bir projeyi yapıyoruz. Şehir hastanesinin yanına Morfoloji binası da yapacağız. 2023 yılına yetiştirmeye çalışacağız." dedi.

"Depremden etkilenmiyor"

Kadanalı; "Binalarımızın altında 1020 tane izolatör olacak. Bu sayede deprem anında sadece otopark katı hareket edecek. Üstte kalan kısım ise bu durumu hiç hissetmeyecek. Ameliyat sırasında deprem olsa bile hissedilmeyecek. Yaklaşık 956 tane kapalı otoparkımız, bir o kadar da açık otoparkımız olacak. Toplam 1900 araç için park olacak." diye bilgi verdi.

"Bölgeye hizmet verecek"

Gündoğdu, Ordu Şehir Hastanesi'nin ilimiz açısından büyük önem arz ettiğini belirterek; "Hastane inşaatımız hızla ilerliyor. İnşallah 2023'te hizmete girecek. Daha önceden şehir hastaneleri, yap-işlet-devret modeliyle yapılıyordu. Ancak Ordu Şehir Hastanesi, tamamen Sağlık Bakanlığı'nın sermayesiyle yapılıyor. Öz sermayeyle yapılan hastanenin Ordu'ya ayrı bir katkısı olacaktır. Şehir hastanemiz bitirildiğinde bölgenin en önemli sağlık merkezlerinden biri olacaktır." dedi.

"Yepyeni bir şehir kuruluyor"

Ergün Taşçı ise şunları söyledi; "Hastane inşaatımız bittiğinde sağlık sektöründe çalışan çok tecrübeli hocalarımız ilimize gelecek. Sağlıkta iyi bir kadroya sahip olacağız. Burası şehir olarak daha da büyüyecek. Buraya yepyeni bir şehir kuruluyor. Hastanenin bu aşamaya gelmesi biraz uzadı ama sonu güzel olacak. Bu Ordu için sıradan bir proje değil, mega bir projedir. Ayrıca Çevre Yolumuzun da şehir hastanesinin bitişine yetiştirilecek."

Ordu Hayat/Tevfik Kul