GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2021 08:30   Güncelleme : 02-10-2021 08:30

"MECLİS, OYUN SALONU DEĞİLDİR"

Ordu Büyükşehir Beledi Başkanı Hilmi Güler’in Durugöl’deki hizmet binası ve arazinin satışı için alınan Meclis kararını “kovboy filmine” benzetmesine Emek Partisi tepki gösterdi.

Başkan Hilmi Güler'in bir televizyon programında yaptığı açıklamada 'Tıpkı kovboy filmlerinde olduğu gibi bir çubuğun ucuna bir şapka taktık. Kimin nereden ateş edeceğini gördük' demesine tepki gösteren Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya; "Meclisi oyun salonuna çeviren Hilmi Güler’e sesleniyoruz. Halkın aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? Meclisi evinizin önündeki bahçe mi sandınız? Böyle bir açıklama yapan birinin Belediye Başkanlığı misyonu bitmiştir.” dedi.

"Ordu’yu rant alanına çevirdiniz"

OBB’deki işleyiş keyfi uygulamalarla devam ediyor. Bu açıklama bunun en sonuç belgesi oldu. Kovboy filmlerindeki gibi kimin nereden ateş edeceğini görmek istedik, demek nedir?' diye soran Kaya, sözlerini şöyle tamamladı; "Emek Partisi olarak ek bina önünde satış kararına tepki açıklamamızı yaptık. Yani size göre ateş edişimizi gördünüz. Şimdi ne olacak? Kovboy filminin sonucu ne olacak? Nasıl bir senaryo yazdınız, açıklayın. Cesaretiniz varsa Meclis’te satışı iptal eden yeni karar alın ve film böyle bitsin. Ordu’yu rant alanına çevirdiniz. Belediyeyi borçlandırdıkça borçlandırdınız. OBB, halkın değil, ihalelerle şirketlerin belediyesi oldu. Meclisi oyun alanına çevirmenizi kınıyoruz."

Haber merkezi