GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2021 08:45   Güncelleme : 01-10-2021 08:45

“MECLİS DENEME YERİ Mİ?”

“MECLİS DENEME YERİ Mİ?”

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Durugöl yerleşkesinin satışı ile ilgili meclis kararını; ”denedik” diye yorumlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e sert tepki gösterdi, ”sizi kim deniyor? ” diye sordu.

Sanki Belediye Meclisi sıradan bir kahve ortamı” diyen Milletvekili Adıgüzel, şunları söyledi;

Oranın resmi bir alan olduğunu oylamanın da resmi kaydı olduğunu uzun süre bakanlık yapmış birinin bilmesi lazım. Sayın Hilmi Güler’in deneme yaptığı insanlar kendi Akpartili belediye meclis üyeleri, kendi Akpartili ilçe belediye başkanları. En büyük haksızlığı da onlara yapıyor. Zaten toplantıya girmeden satıştan haberleri dahi yoktu. Oylamaya 60 kişi katıldı. 6 CHP’li üye hayır dedi, 54 Cumhur ittifakı üyesi evet dedi. Eğer bu bir deneme ise Sayın Güler kimi deniyor?

Yanlış yaptınız

Eğer bizim belediye meclis üyelerimiz deniyorsa halt etmiş. Eğer kendi Akpartili üyelerini deniyorsa ayıp etmiş. Eğer şapkayı benim için kaldırmışsa zahmet etmiş. Çünkü şapkayı kaldırmak yerine telefonu kaldır bize sor biz sana doğru yolu anlatalım. Daha önce de yaptığımız gibi, Yason Burnu’nda hata yaptınız gittik söyledik düzelttiniz. Ünye Çamlık’ta hata yaptınız gittik söyledik düzelttiniz. Ordu eski terminal binası alanında hata yaptınız söyledik düzelttiniz. Şimdi burada da hata yaptınız inkar ediyorsunuz.

Siz daha kötüsünüz

Ak Partili Ordu Büyükşehir Belediyesi bir önceki yine Ak Partili olan yönetimin icraatlarını sürekli kötüledi. Evet, önceki yönetim kötüydü ama bu yönetim ondan da kötü. Örneğin, eski yönetimin Beldeevler arazisini ve Durugöl’deki yaptığı imar alanlarını önce davul zurnayla iptal etti, sonra bu alanları tekrar imara açtı. Hatta Durugöl’deki alanı yeşil alanları da kapsayacak şekilde genişleterek imara açtı. Madem imara açacaktınız neden iptal ettiniz?

Yedi ceddinize ödetiriz

İşte dün dediğinizi bugün inkar ettiğiniz için, şimdiden uyarmak istiyorum; TV kanalında ‘satmayacağız’ dediğiniz bu belediye binası arazisini satarsanız bunun bedelini size de yedi ceddinize de ödetiriz. Nasıl ki geçmiş dönemde yönetimin yaptıklarının tazminatını ödemek zorunda kaldığınız gibi.

Vali okul yeri arıyor, bunlar satıyor

Burası Ordu halkının. Yandaşa peşkeş çekip belediye yönetiminin heybesini doldurma alanı değil. Pandemide okulların yetersiz kaldığı bir dönemde, Sayın Valinin okul alanı arıyor. Karşıyaka mahallesinde bir özel okula eğitim alanı olarak verilen kamu arazisini bile son imar planında imara açmaya kalktınız. Bu ve bunun gibi alanların kamu adına değerlendirilmesi gerekir. Yandaş firmalara satılması değil.” Haber merkezi