GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2021 08:07   Güncelleme : 26-11-2021 08:07

MAVİ KAPAKLAR UMUT OLUYOR

Engellilere tekerlekli sandalye alınması için mavi kapak kampanyası başlatan Altınordu Yeni Mahalle Muhtarı Elvan Bektaş ile Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Nazım Felek, şimdiye kadar 30 çuval kapak toplarken, kısa süre içerisinde bir engelli vatandaşa tekerlekli sandalye alabileceklerini müjdelediler.

MAVİ KAPAKLAR UMUT OLUYOR

Altınordu Yeni Mahalle Muhtarı Elvan Bektaş ile Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Nazım Felek bir süre önce engellilere tekerlekli sandalye alınması için mavi kapak kampanyası başlattı. İki muhtarın ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında binlerce kapak toplandı. Kapakların satışından elde edilecek gelirle engellilere tekerlekli sandalye alınacağı belirtildi.

"Toplamaya devam edeceğiz"

Yeni Mahalle Muhtarı Elvan Bektaş, mavi kapak kampanyasının sürekli olacağını belirterek; "30 çuval kadar mavi kapak topladık. Bunları sattık. Ancak şuan tekerlekli sandalye almaya yetmiyor. Toplamaya da devam ediyoruz. 50 çuval kadar yaparsak, bir tane tekerlekli sandalye alabiliriz. En kısa zamanda bir vatandaşımıza tekerlekli sandalye alacağız. Sağ olsun halkımız da kapak kampanyasına destek veriyor. Amacımız daha çok kapak toplamak. Bu sayede bir tane engelli vatandaşımız tekerlekli sandalyesine kavuşmuş olacak. Biz yaşadığımız sürece de bu projemiz devam edecek." dedi.

"Tekerlekli sandalye alacağız"

Mavi kapak kampanyası sayesinde engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye almayı amaçladıklarını söyleyen Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Nazım Felek, şunları söyledi; "2 seneden bu yana mavi kapak biriktiriyordum. Sağ olsun Yeni Mahalle Muhtarı arkadaşımız Elvan Bektaş da destek verdi. Böylece kampanyamızı genişlettik. Şuana kadar 30 çuval kapak topladık. Çok yer kapladığı için 30 çuvalı hurdacıya verdik. Onun parasıyla tekerlekli sandalye almaya çalışacağız. Tekerlekli sandalyeler 500 liraydı, bin 250 lira olmuş. O da pahalandı. Şuan alamıyoruz ama her ne olursa olsun biz iki kişiye vereceğiz. Mavi kapakların kilosu 2 lira. Yaklaşık 600 kilo kapak toplarsak, bir tane tekerlekli sandalye alabiliyoruz. Amacımız ihtiyaç sahibi birilerine tekerlekli sandalye verebilmek."

"Amacımız farkındalık yaratmak"

Mavi kapak toplayarak hem farkındalık yaratmak hem de bir engelli vatandaşa umut olmak istediklerini aktaran Felek; "Yoksa destek isteyerek de tekerlekli sandalye alabiliriz ama burada mavi kapak kampanyasıyla ortaya bir farkındalık koymaya çalıştık. Muhtar olarak bizler bir şeyler yapmak zorundayız. O yüzden böyle bir proje ortaya koyduk. Projemiz de sürekli olacak." dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)