SPOR
Giriş Tarihi : 04-10-2021 21:17   Güncelleme : 04-10-2021 21:17

Masa tenisi antrenmanları sürüyor

Masa tenisi antrenmanları sürüyor

Ordu'da masa tenisi antrenmanları Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü masa tenisi antrenörü Duygu Koç nezaretinde devam ediyor.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü masa tenisi antrenörü Duygu Koç; "Çocuklar için yeni sezonda alt yapılar için birtakım seçmeler olacak. İnşallah şampiyonalara gidecek sporcuların buradan çıkacağına inanıyorum. Eğitimlerimize küçük yaştan başlayarak devam ediyoruz. Spor yapmak; kemik ve kas gelişimini olumlu yönde etkiler. Aynı zamanda bütün vücudun kan akımının düzenlenmesi ve sağlıklı olma konusunda da çocuklar için büyük bir destekleyicidir. Zihinsel gelişimde çocuklar yeteneklerini öğrenirken, reflekslerini ve düşünme kapasitelerini geliştirmekte; çabuk karar verebilme, kararı uygulayabilme ve verdiği kararın sonuçlarını üstlenebilme alışkanlıklarını edinebilmektedir. Arkadaşları ile birlikte grup edinimi kazanmakta, sosyalleşmekte, kendisini ifade edebilme yeteneği kazanmakta ve en önemlisi yenmeyi ve yenilmeyi, her ikisini de kabullenebilme yetisini kazanmaktadır. En önemli amacım sağlıklı bireyler yetiştirip sporu tabana yayıp başarılı milli takım sporcuları çıkarmak" dedi.

Gruplar halinde çalışmalarına devam eden minik tenisçiler, hafta içi her gün 15:00-19:00 saatleri arasında Proje İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda antrenmanlarına devam ediyor.

Haber merkezi