SPOR
Giriş Tarihi : 07-09-2021 21:17   Güncelleme : 07-09-2021 21:17

MADALYAYI KAPTI, ZİYARETE GELDİ

MADALYAYI KAPTI, ZİYARETE GELDİ

2021 Gençler Serbest Güreş Dünya 2’ncisi ve 2019 Yıldızlar Serbest Güreş Avrupa 2’nciliği bulunan Aybastılı Milli Güreşçi Muhammet Karavuş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret etti.

Ankara İl Bank Spor Kulübü sporcuları tek yumurta ikizi Ordu Aybastılı Muhammet ve Ahmet Karavuş aldıkları başarılar ile adından söz ettiriyor. 57 kiloda yarışan ikizlerden Muhammet Karavuş’un 2021 Gençler Serbest Güreş Dünya 2’nciliği ve 2019 Yıldızlar Serbest Güreş Avrupa 2’nciliği, kardeş Ahmet Karavuş’un ise 2021 Gençler Avrupa 5’inciliği bulunuyor.

Başarılı ikizlerden Muhammet Karavuş, memleketi Ordu’ya gelerek Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret etti. Karavuş’a ziyaretinde Babası Mustafa Karavuş ve antrenörü eşlik etti.

Güler, başarı diledi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun dünyaya adını duyuran sporcular yetiştirdiğini belirtti. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporcuya büyük önem verdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Güler, Karavuş kardeşlere ve tüm sporculara başarı dileğinde bulundu.

Muhammed Karavuş, ardından Güreş Antrenörü Nuri Akgül ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç'i de ziyaret etti.

Başarısından dolayı milli sporcuyu tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, "Ata sporu güreşte göğsümüzü kabartan Muhammed kardeşimiz, başarısıyla gençlerimize örnek olacak. Bundan sonra da şampiyonluklarının devam edeceğine inanıyor, başarılarla dolu bir kariyer diliyorum. Aynı azim ve istekle çalışmalarına devam ederek Olimpiyatlarda da aynı başarıyı yakalayacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Haber merkezi