SPOR
Giriş Tarihi : 20-04-2021 23:07   Güncelleme : 20-04-2021 23:07

"LİG YARIN BAŞLAYACAKMIŞ GİBİ HAZIRIZ"

Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Ünye 1957 Spor'da Başkan Mehmet Ali Durak, "Ünye 1957 Spor olarak lig yarın başlayacakmış gibi Aralık ayından beri hazırız. Bizi hep ligi erteleyerek buralara kadar getirdiler. Bu ligin oynanacağına dair inancım tamdır" dedi.

Sezon başından bu yana başarılı bir teknik ekip kurup iddialı bir kadro oluşturan Ünye 1957 Spor, 4 günlük aranın ardından yeniden antrenmanlara başladı.

Ünye temsilcisinde Kulüp Başkanı Mehmet Ali Durak, ligin Ramazan Bayramı'nın hemen sonrasında başlamasını beklediklerini dile getirdi.

"Aralık ayından beri hazırız"

Ligin daha öncesinde oynatılması gerekirken çok beklendiğini aktaran Durak; "Durum bu noktaya gelmemeliydi. Vaka sayıları 20-30 bin civarındayken Bölgesel Amatör Lig oynatılabilirdi. Biz federasyona ligin oynatılması talebinde bulunduğumuzda vaka sayıları henüz 1500'lerdeydi. Ancak geçmiş geride kaldı. Biz Ünye 1957 Spor olarak lig yarın başlayacakmış gibi Aralık ayından beri hazırız. Bizi hep ligi erteleyerek buralara kadar getirdiler. Bu ligin oynanacağına dair inancım tamdır" diye konuştu.

"Ramazan Bayramı sonrasında başlamalı"

Ligin oynatılmasını beklediklerini söyleyen Başkan Durak; " Geçen hafta 4 günlük bir ara vermiştik. Takımı tekrar topladık. İdmanlarımıza aynı şekilde devam ediyoruz. Tabi ki antrenmanlarda zorlanıyoruz. Yüklemesinden gücüne kadar bütün idman takvimini bitirmiştik. Şimdi tekrar en başına dönemiyoruz. Çünkü teknik olarak bu çok mümkün değil. İdmanlarımızı hocalarımızın düzenlemelerine göre yapıyoruz. 2 tane hazırlık müsabakası oynayacağız. Bu maçlarla takımı diri tutmaya çalışacağız. Ramazan Bayramı'nın bitiminde bu ligin başlayacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Bölgesel Amatör Lig'in ertelenmesi noktasında Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve futbolun içinde olan tüm paydaşların tavrını koyması gerektiğini aktaran Durak, sonuçta orada verilen bir emek olduğunu ve bu emeğe sahip çıkılması gerektiğini savundu.

Haber merkezi