GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2021 08:25   Güncelleme : 11-11-2021 08:25

KURUL'UN ETEĞİNE MÜZE!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, "Çıkan eserleri toplayıp bir müze haline getireceğiz. Kurul’un eteğinde Ordu’dan bakıldığında görülebilecek bir müze çalışmamız olacak." dedi.

KURUL'UN ETEĞİNE MÜZE!

Başkan Güler, Doğu Karadeniz'in ilk bilimsel arkeolojik kazı alanı olan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne aday, tarihe ışık tutan eserlerin çıktığı Kurul Kalesi'ni kısa süre içerisinde kent turizmine kazandırarak vatandaşların ziyaretine açmayı planladıklarını müjdeledi.

"12 ay turist çekeceğiz"

Çalışmalar tamamlandığında Kurul Kalesi’nin önemli bir çekim merkezi haline geleceğini söyleyen Başkan Güler, “Muhteşem bir manzarayla karşı karşıyayız. Buradan çıkan eserleri gün yüzüne çıkarmak için çalışıyoruz. Kurul Kalesi’ni hem şehrimizin hem ülkemizin hem de insanlığın dikkatine sunmak için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Buralar bizim için çok önemli destinasyon noktaları aynı zamanda tarihle bağımızı güçlendiren zaman köprüleridir. Çalışmalar tamamlandığında burası bambaşka bir cazibe merkezi olacak. Çıkan eserleri toplayıp bir müze haline getireceğiz. Kurul’un eteğinde Ordu’dan bakıldığında görülebilecek bir müze çalışmamız olacak. Dolayısıyla burayı çok önemli bir merkez haline getiriyoruz. Amacımız burada 12 ay kazı yapmak ve buraya 12 ay turist çekmek” dedi.

Haber merkezi