GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-07-2021 08:35   Güncelleme : 06-07-2021 08:35

KÜÇÜK MENDİLLERİN SIRRI

KÜÇÜK MENDİLLERİN SIRRI

 

Eğitimci, gazeteci, yazar Yıldız Altaş Yıldız, ilk kitabının imza töreninden elde edilen gelirin tamamını, kanser tedavisi gören çocuklar için kullanılmak üzere LÖSEV’e bağışladı. Yıldız, imza gününde dağıttığı küçük mendillerin sırrını da paylaştı.

İmza gününe gösterilen ilgiye bir mesaj ile teşekkür eden, “Sophia’nın Gözyaşları” isimli kitabın yazarı Yıldız Altaş Yıldız, “mesaj ve whatsApp’tan yazan, telefonla arayan, birbirinden güzel çiçekler göndererek içimi ve o alanı renklendiren, bizzat gelip bana huzur vererek yanımda olan tüm sevenlerime, ayrıca kendisi de 5-6 kitap yazan, bu süre içinde hep yanımda olan Murat Bayar’a da, en içden duygularımla teşekkür ediyorum” dedi.

Günün anısı

İmza gününde kitabın arasında dağıttığı küçük ve renkli mendilleri de, “Kitabın adı ‘Sophia’nın gözyaşları’ olduğundan anı olsun diye kitap arasına küçük mendiller koydum” diye açıklayan Yıldız Altaş Yıldız, şu mesajı yayınladı:

“Bu arada yazmanın dünyanın saygın bir emeği olduğunu anladım. Beynini, canını, alın terini koyuyorsun. Kendim için söylemiyorum, benimki küçük bir başlangıç. Bunca zaman yazı yazan tüm namuslu yazarlarımıza saygı duyuyor aramızdan ayrılanları da rahmetle anıyorum.

Gelirini LÖSEV’e bağışladı

İmza gününde elde ettiğim gelirin tamamını LÖSEV’e bağışlıyorum. O gün Lösev’in prensipleri gereği açıklamamıştım. Kitabın diğer gelirlerini de, ihtiyacı olan bizzat takip edebileceğim öğrencilere kullanmayı düşünüyorum. Yeniden her şey için teşekkür ediyorum. En güzel günler sizlerin olsun” Haber merkezi