GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2021 09:00   Güncelleme : 06-09-2021 09:00

KRİTİK AMELİYAT BAŞARI İLE SONUÇLANDI

KRİTİK AMELİYAT BAŞARI İLE SONUÇLANDI

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Alper Çıraklı, kalça kırığı teşhisiyle kendisine başvuran 89 yaşındaki Cafer Gümüşkaya'yı başarılı bir şekilde ameliyat etti.Ordu'da gerçekleştirdiği ilk niteliğindeki ameliyatlarla ön plana çıkan Doç. Dr. Alper Çıraklı, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaptığı kritik ameliyatla yine bir kişiyi sağlığına kavuşturdu.

Sandalyeye otururken düşen 89 yaşındaki Cafer Gümüşkaya'nın sağ kalça kemiği kırıldı. Yakınları Gümüşkaya'yı hemen hastaneye götürdü. Acilde derdine çare bulunamayan vatandaşın imdadına Doç. Dr. Alper Çıraklı yetişti ve yaşlı amcayı ameliyat ederek sağlığına kavuşturdu.

"Sağ kalça kırığı ameliyatı yaptık"

Kritik bir ameliyatı başarıyla tamamladıklarını aktaran Çıraklı; "Geçtiğimiz Salı günü sandalyeye otururken düşen 89 yaşındaki Cafer Gümüşkaya'ya sağ kalça kırığı tanısı konulmuş. Ancak tetkiklerinden covid-19 ihtimali olması nedeniyle covid ilacı başlanmış ve eve gönderilmiş. Konuyla alakalı bana ulaştılar. Cuma günü hastamızı acilden aldık. Cumartesi gecesi Anestezi doktoru Dr. Öğr. Üyesi İlker Coşkun ve ekibimle birlikte ameliyat ettim. Kritik bir ameliyattı. Ama başarılı bir operasyon oldu. Hastamız kısa sürede sağlığına kavuşacaktır." dedi.

Gümüşkaya'nın dedesi...

Öte yandan Doç. Dr. Alper Çıraklı'nın sağ kalça kırığı ameliyatı sonucu sağlığına kavuşturduğu 89 yaşındaki Cafer Gümüşkaya'nın Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçeli Muhammet Gümüşkaya'nın dedesi olduğu belirtildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul