GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 08:10   Güncelleme : 16-02-2021 08:10

KÖY OKULLARINDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

KÖY OKULLARINDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

Ordu'da da 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi dün itibariyle köy okullarında başladı. Altınordu Öceli Hüsamettin Çabuk İlkokulu'nda bayrak töreni düzenlendi

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu'nun da katıldığı bayrak töreni havanın yağışlı olması nedeniyle sosyal mesafe kuralları kapsamında okulda düzenlendi. Öğrenciler ise İstiklal Marşı'na sınıflarından katıldı.

Vargeloğlu, beraberinde bulunan Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur Bekyürek, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Cevat Bingöl ile bayrak töreninin ardından sosyal mesafe kuralları kapsamında öğretmen ve öğrencilerle buluştu.

"16.477 öğrenci başladı"

Öğretmenler odasında sohbette bulunan Vargeloğlu; "2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi ilimizde 226 okulumuzda 16.477 öğrencimizle bugün başladı. Yüz yüze eğitime geçiş öncesinde ilimiz genelindeki köy okullarında dezenfeksiyon, temizlik ve tadilat çalışması yapıldı. Eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi kapsamında, okullarımızda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri alındı. Bu süreçte maske kullanımına, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyet gösterelim. Bu vesileyle sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ediyor, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve eğitim ailemiz için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Okul ziyaretinde öğrencileri sosyal mesafe kuralları kapsamında düzenlenen sınıflarında ziyaret eden Vargeloğlu, okullarına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan öğrencilerin sevinçlerine ortak oldu. Öğrencilerle sohbet ederek, sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diledi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile; 1 Mart'tan itibaren ise ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da 1 Mart'tan itibaren yüz yüze eğitime başlanacak. Liseler yeni eğitim öğretim dönemine uzaktan eğitimle başlayacak, 1 Mart itibarıyla seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla 12. sınıflarda yüz yüze eğitime geçilecek.

Haber merkezi