GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-07-2021 23:05   Güncelleme : 09-07-2021 17:06

KÖTÜ ÖRNEKLERE UZAKLAŞTIRMA!

KÖTÜ ÖRNEKLERE UZAKLAŞTIRMA!

 

Ordu Valiliği tarafından görevini kötüye kullanrdıkları için görevden uzaklaştırılan 4 polis memurunun iki bayan işyeri sahibine uyguladıkları şiddet nedeniyle bu cezayı aldıkları öğrenildi.

Ünye’de 6 Temmuz gecesi meydana gelen olayda Cumhuriyet Meydanı'nda işletmesi bulunan Merve Gülay, iddiaya göre gelen polislerle yaşanan tartışma sonrası bir polis memurunun yumruklu ve coplu saldırısına uğradı. Yaşanan olay sonrası iş yerinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntüde, tartışmanın büyüdüğü ve Merve Gülay'ın ise araya girerek çalışanlarını ve polisleri sakinleştirdiği görüldü.

Merve Gülay, “Gelen memur eşimin ensesinden tutmaya çalıştı. Ben bu olayda çok ezildim. Ünye gibi bir yerde polislerle aramız çok iyidir ancak o memurları ilk defa gördüm ve tanımıyorum. Biz dışarı çıktığımız gibi coplarla ve yumruklarla bize şiddet uyguladılar. ve bizlere düzgün bir şekilde davranmadılar" dedi.

Bayan esnafın ifadesi ve kamera görüntülerinin ardından, olaya karışan iki polis memuru Valikçe görevlerinden uzaklaştırıldı.

Altınordu’da da, iş yerindeki personelinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine filyasyon ekipleri tarafından izole altına alınmak istenmesine, temaslı olmadığı gerekçesiyle direnen BBP Kadın Kolları Başkanı Fatma Yümlü'nün ters kelepçelenerek gözaltına alınması olayıyla ilgili de 2 polis memuru görevden uzaklaştırıldı. Haber merkezi