GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 08:45   Güncelleme : 26-03-2021 08:45

"KORONADAN ÖNCE AKP'DEN KURTULMALIYIZ"

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ankara'da gerçekleştirilen Ak Parti 7.Olağan Büyük Kongresi'nde pandemi kurallarına uyulmadığını belirterek, "Millete maske mesafe, bunlara başka tarife." dedi.

 

Pandemide gerçekleştirilen AKP kongresini eleştiren Adıgüzel, "Kongre salonunda olanları gördük. Kovid pozitif olanlar var bildiğimiz, kongre salonundan resim atıyorlar. Bir de Ankara yolunda otobüste şarkı eşliğinde elinde maske sallayanlar var. Bakın bu maske maske. Halay mendili değil. Böyle sallamak için değil, böyle ağza takmak için üretildi bu. Sizin ölüye saygınız yok diriye de saygınız yok. Bu düşüncesizliğiniz yüzünden kaç kişi daha ölecek?" diye sordu.

"Sağlık Bakanı, düş milletin yakasından"

'Garibanı sokakta çevir cezayı bas, köyüne tarlasına giden çiftçiyi durdur, bunlara serbest. Evde doğalgazı kesilen Mehmet Amca banka kapısında yakala, öğrenci yurduna kapat. Ben gittim çıkardım, kalp ilaçlarını bile aldırmamışlar. Biz TC vatandaşıyız da bu AKP kongresine gidenler hangi ülkenin vatandaşı' diyen Adıgüzel, sözlerine şöyle devam etti; "Bunlara ayrı kanun mu var, her şey serbest. Konya kırmızı Ordu kırmızı restoranlar kafeler kapalı.  İstanbul Ankara İzmir de kızardı aynı oldu.  Orada hala restoran kafe açık. Aynı renkteki birçok şehirde uygulamalar farklı neden? İki devlet mi var burada? İnsanları enayi yerine koymayın kardeşim. Ne insanlara dükkan açtırıyorsunuz ne de yardım ediyorsunuz. Millet acından mı ölecek? Yeter artık! Sağlık bakanı millete kurallara uyun diye fetva veriyor, Erdoğan'a kongre için tebrik gönderiyor. Millete maske mesafe bunlara başka bir tarife. Sağlık bakanı. Bir git kardeşim artık. Düş milletin yakasından. Kabine değişecek falan diyorlar, bunu da alın bu millet yalandan, riyadan bıktı kardeşim.

"Bu zihniyet karantinaya alınacak"

Bu çağdışı, ölüye de diriye de saygısı olmayan milleti salgın ile ortada bırakan bilim aklından yoksun rant şebekesi gitmeden bu virüs bitmeyecek. Tüm dünyada vakalar azalırken, hem de yaza doğru giderken sadece bizde artış var. Avrupa birincisi, dünya ikincisiyiz. Artık şu anlaşılmıştır. Koronadan kurtulmak için önce AKP'den kurtulmak lazım. Ben dün dedim ki AKP kongresine katılan herkesin 15 gün karantinaya alın. Yüzlerce mesaj geldi 15 gün yetmez daha fazla alsınlar diye.  Varsın almasınlar. En kısa zamanda bu millet bu zihniyeti temelli karantinaya alacak.”

Haber merkezi