SPOR
Giriş Tarihi : 10-05-2021 21:24   Güncelleme : 10-05-2021 21:24

KOMŞUDA SÜPER LİG SEVİNCİ

KOMŞUDA SÜPER LİG SEVİNCİ

TFF 1.Ligi 2. sırada tamamlayarak 44 yıl sonra adını Süper Lig'e yazdıran Giresunspor'da mutluluk hakim. 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Fatsa Belediyespor, yaptıkları açıklamayla Yeşil Beyazlı ekibin tebrik ederek Süper Lig'e başarılar diledi.

52 Orduspor FUtbol Kulübü, Giresunspor'un Süper Lig'e çıkmasıyla ilgili yaptığı paylaşımda; "TFF 1. Lig’de 2. olarak 44 yıl aradan sonra Süper Lig' e çıkan Giresunspor'u kutlar Süper Lig’de başarılar dileriz' derken, Fatsa Belediyespor Kulübü ise; "TFF 1. Lig’de ikinci olarak Süper Lig’e yükselen Giresunspor’u tebrik ediyor, Süper Lig'de başarılar diliyoruz." açıklamasında bulundu.  

"İlk hedefimiz ligde kalmak"

Süper Lig'e çıkan Gzt Giresunspor'da Başkan Hakan Karaahmet, "Önümüzdeki sezon bu kulübün ilk hedefi ligde kalmak. Ben böyle büyük hedefler koymayı sevmem. Önce ligde kalacak takımı yapmak tek hedefimiz' diyerek, şunları söyledi; "Burada çok güzel balık var, çok güzel Giresun pidesi var. Sahil kenti, bir tarafı mavi bir tarafı yeşil olan güzel bir yer. Burası Süper Lig için güzel bir deplasman olacak. Bu şehir Süper Lig'e yakışacak. Zaten genlerinde var bu. İnşallah önümüzdeki sezon bu kulübün ilk hedefi ligde kalmak. Ben böyle büyük hedefler koymayı sevmem. Önce ligde kalacak takımı yapmak tek hedefimiz."

"Planımız hazır"

Teknik Direktör Hakan Keleş ise; "Şu an sevinelim. Müthiş bir hikaye çünkü. Ama planımız, her şeyimiz hazır. İnşallah orada da iyi bir grafik yakalarız. Stadımızı bile değiştirdik. İlk maçımıza gençlerle çıktı. Transferlerimiz kapalı. Müthiş şeylerle uğraştık. Hak ettiğimiz bir şampiyonluk kazandık. Bütün Giresun'a armağan olsun." dedi.

Öte yandan Giresunspor, 44 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkmasını coşkuyla kutladı, Giresun şehir merkezinde havai fişekler atıldı.

Haber merkezi