GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-09-2021 08:00   Güncelleme : 04-09-2021 08:00

KIRTASİYECİLER ÖRGÜTLENİYOR

KIRTASİYECİLER ÖRGÜTLENİYOR

 

Büyük market ve alışveriş merkezlerinin çoğu kalitesiz ürünlerle hem öğrencilerin sağlığını, hem de kendilerinin geleceğini tehdit etmeye devam ettiği kitap ve kırtasiyeciler örgütleniyor.

Ordu Kitapcılar ve Kırtasiyeciler Derneği’nin kuruluşu için çalışmalara başlayan Ercan Gündüz,  “Ordu’da Kitapçılar ve Kırtasiyecilerin artık kurumsal bir çatı altına girmesi gerektiğine inanarak yola çıktık. Hedeflerimizi 360 derecelik yelpazemize bir bir sıraladık. Korsanla mücadele başta olmak üzere okumanın yaygınlaşması ve okuma kültürünün de artması için mücadele edeceğiz.  Belli noktalara Kitap sarayları açmayı düşünüyoruz. İnsanlar buralara gelip çaylarını, kahvelerini içerken kitap alımı veya kitap okumak için zamanlarını değerlendirmeyi de hedefliyoruz. Kitap ve Kırtasiyecilerin daha çağdaş ve modern koşullarda vatandaşa hizmet etmesini arzu etmekteyiz” dedi.

Yine dernek olarak ilimiz genelinde okullara da destek olmayı hedeflediklerini belirten Ercan Gündüz, şöyle devam etti:

“Şairlerimize ve yazarlarımıza da sahip çıkarak yazdıkları kitapların tanıtım ve imza günlerine de katkı sağlamak istiyoruz. Derneğimiz hayata geçtiğinde bölgemizde örnek çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum.” Haber merkezi