GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2021 08:25   Güncelleme : 27-05-2021 08:25

KIRSAL YOLLAR KONFORA KAVUŞUYOR

KIRSAL YOLLAR KONFORA KAVUŞUYOR

Gülyalı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler kırsal yol ağlarında düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Özellikle yaz mevsimi ve fındık hasadı süresince yoğun olarak kullanılan bağlantı yollarını kapsamlı bir şekilde ele alınarak yenileniyor.

 

Başkan Ulaş Tepe, “Havaların ısınmasıyla birlikte saha çalışmalarımıza ağırlık kazandırıyoruz. Vatandaşlarımız fındığa bağlı tarımsal faaliyetlerini bu dönemlerde artırmaya başlıyor. Dolayısıyla yılın büyük bir bölümünde çok fazla kullanılmayan bağlantı yollarında ulaşım faaliyetleri artıyor. Bizlere de bu yolların bakım ve onarımıyla ilgili talepler gelmeye başlıyor. Bu yıl çalışmalarımızı çok daha erken başlatarak bağlantı yollarımızı kapsamlı bir şekilde yenilemeyi hedefledik. Uzun süre kullanılmayan ve kış şartlarına bağlı olarak altyapısı bozulan yollarımızın konforunu yükseltiyoruz” dedi.

 

"Silme ve çakıllama yapıyoruz"

İlk etapta çalışmaların Sayaca-Alibey bağlantı yolunda başladığını ve tamamlandığını ifade eden Başkan Tepe, “Şu anda Taşlıçay-Sayaca mahallelerimizi birbirine bağlayan yolda çalışma yürütüyoruz. Yağmur suyu giderlerini temizledik ve genişlettik. İş makinalarımızla silme ve çakıllama çalışmalarını titizlikle sürdürüyoruz. Buradaki çalışmaların tamamlanmasının ardından Gültepe mevkiinde, Ürümbey-Sayaca bağlantısında ve Alibey-İncedere bölgesinde yol ağlarını elden geçirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Haber merkezi