GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-10-2021 23:29   Güncelleme : 10-10-2021 23:29

"KENDİNE HAYRI YOK Kİ"

CHP Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un Ordu'ya çakılı tek bir çivisinin olmadığını söyledi.

Ulaştırma Bakanlığına sorduğu Ünye-Akkuş-Niksar yolunun gelen cevapta yatırım programında olmadığını öğrendiğini belirten CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Numan Kurtulmuş'u suçladı.

"Ünye’nin de Ordunun da en büyük şanssızlığı iktidar partili siyasetçilerdir" diyen Adıgüzel, şöyle konuştu;"2015 yılının genel seçimleri öncesinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş bu yolun tamamlanması ile ilgili söz vermiş, gazetelerde ve Anadolu Ajansında var. Daha başlamamış yolun nesini tamamlıyordu acaba. Biri bizi kandırıyor.

Geçtiğimiz aylarda da Ordu AK Parti Milletvekili de bu yolun yapım için Numan Kurtulmuş'u işaret ediyor. Bizi toplasın Cumhurbaşkanı’na götürsün diyor, kendi niye gitmiyorsa. Bölge halkının da sayın milletvekilinin de beklentisi boşunadır. Kurtulmuş'un kendinden başka kimseye hayrı yok. Kaç yıl bakanlık, başbakan yardımcılığı halen milletvekilliği genel başkan vekilliği yapan Kurtulmuş'un Ordu'ya çakılmış tek bir çivisini gösterin. Geçen hafta bir de Ordu'ya gelip gitmiş. Ordu, Türkiye’de fındıkta ve arıcılıkta birinci il. Orduya geleceksin, fındık dibe vurmuş, arıcılar perişan, tek bir cümlesini duydunuz mu? Kurdelesini kesip açacak tek bir hizmeti olmadığı için AKP Teşkilatı ona anca yıllar önce yapılmış hatta yüzde 70'i çoktan satılmış olan Fatsa Belediye binasını bulmuşlar. Satılmış belediye binasını hizmete açmış? Bari şu Ordu sahilde yaya kaldırımına koyduğunuz tekerlekli tramvayı açtırsaydınız, zaten Numan Kurtulmuş’un Ordu'ya tramvay sözü vardı.

Rantiye lobilerine çalışıyorlar

Ünye’de Kültür merkezi inşaatı var yıllardır çivi çakılmıyor. Çevre illere bakınca Ünye’nin de Ordunun da en büyük şanssızlığı iktidar partili siyasetçilerdir. Büyükşehir Belediye ortada, genel başkan vekili de işte ortada. Bu iki eski bakan sırt sırta vermiş kendi rantiye lobilerine hizmet ediyorlar, Orduya değil. Ordunun her yerinden vatandaşlar mesaj telefon yağıyor. Gölköy'de çeşmeden çamur akıyor. İkizce’de hiç akmıyor. Yollar perişan. Topluca'da 17 mahalleye ulaşım sağlayan yolun bozuk 20 metresini 20 yılda yapmaktan aciz adamlar bunlar. Millet yolda yol, muslukta su arıyor. Hastanede doktor, okulda öğretmen hizmetli arıyor. Bunları bir tarafa da yazıyor. Hesap günü gelecek elbet. O zaman sizi sahildeki bisiklet ve yaya yoluna koyduğunuz büyük hizmetiniz(!) o dandik tramvaya koyup toplu halde göndermesini de bilir." Haber merkezi