GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2021 08:15   Güncelleme : 23-02-2021 08:15

KENDİLERİNİ BİLE KORUYAMADILAR!

KENDİLERİNİ BİLE KORUYAMADILAR!

 

İl Sağlık Müdürlüğünde, çoğu ikinci doz aşıyı da vurulan müdür dahil yaklaşık 30 kişinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Öncelikle Sağlık müdürüne ve il sağlık müdürlüğü personeline geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ancak covid ile mücadelenin ana üst merkezi olan Sağlık İl Müdürlüğünde 30 kişinin aynı anda covid testlerinin pozitif çıkması çok ilginç ve bir o kadar da düşündürücü. Bilinçli olması ve koruma önlemlerinin en titiz şekilde uyulması yönünde halka örnek olması gereken bir yerde bu kadar yüksek sayıda kişinin aynı anda covid pozitif çıkması üzerinde durulması gereken halk sağlığı problemi oluşturabilecek bir durum olduğunu düşünüyoruz.

Maske kuralı çiğnenmiş

İddiaya göre bu bulaşıya; müdürlükte bazı yöneticilerin özellikle maske ve mesafe kurallarına uymamaları neden oldu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu başta olmak üzere kendisine yemek ve çay servisi yapan iki hizmetli ve makam katında yaklaşık 30 civarında personelde vaka görülmesi ilde şaşkınlık yarattı. Sağlık il müdürlüğünde esnek çalışmaya geçilir iken diğer personellerin koruma önlemleri arttırıldığı yönünde bilgiler tarafımıza gelmekte. Hastanede veya sahada olanlar daha fazla risk altındayken genellikle müdürlükte oturan yöneticilerin Covid-19'a yakalanması büyük şaşkınlık ve aynı zamanda tepkilere sebebiyet verdi. Daha kendi gözü önünde çalışan personelini koruyamayan ’bu yöneticilerle salgın nasıl önleneceği konusunda sorular sorulmaya şimdiden başlandı. Bizler tüm covid'li hastalara geçmiş olsun dileklerimizi iletir iken sorumluların şapkayı önlerine koyup tekrardan düşünmelerini tavsiye ediyoruz. Haber merkezi