GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2021 09:00   Güncelleme : 03-09-2021 09:00

KENDİ KAYNAKLARI İLE KADERİNİ DEĞİŞTİREN ŞEHİR

KENDİ KAYNAKLARI İLE KADERİNİ DEĞİŞTİREN ŞEHİR

 

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, alt ve üst yapı çalışmalarına yine kendi öz imkanları ile her gün biraz daha hız vererek devam ettiklerini söyledi.

Altınordu Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in başkanlığında gerçekleştirildi. Gündem maddeleri öncesi yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında bilgiler aktaran Başkan Aşkın Tören, kendi kaynaklarıyla kendi kaderini değiştirecek bir şehir modelini hayata geçirmek hedefiyle çalıştıklarını söyledi.

Konuşmasında şehir merkezinde yürütülen altyapı çalışmalarına da değinen Başkan Tören, “Şu anda Güzelyalı Mahallemizde devam eden çalışmamızı müteakiben Bucak Mahallesinde alt ve üst yapı çalışmalarımıza kaldığımız yerden kesintisiz devam ediyoruz. Toplu konutlardan oluşan binlerce insanımızın yaşadığı bölgelere ulaşımı sağlayan ham yollarla ilgili hem Karşıyaka da hem de Şahincili Mahallemizde önemli bir çalışmayı yerine getirdik. Asfalt ile buluşturduğumuz yollarda vatandaşlarımızın toz topraktan kaynaklanan çilesine son verdik” dedi.

Cumhuriyet Mahallesine asfalt müjdesi

Cumhuriyet Mahallesinde sene sonuna kadar toplam 7 kilometrelik bir asfalt yol yapımı çalışmasını tamamlayacaklarını da müjdeleyen Başkan Tören,  “Bilhassa ham yol olarak yine ifade ettiğimiz alt yapı anlamında henüz yapılaşma tamamlanmadığı için eksik kalan ve uzun yıllardır ham yol özelliği ile artık tozu ile çamuru ile insanımız için adeta çileye dönüşen bu yerlerde insanımızı bu sıkıntıdan kurtaracağız” diye konuştu.

Masal Evi

Başkan Tören, ‘Altınordu Belediyesi Ceren Özdemir Kreşi ve Masal Evi’nin eğitim öğretim yılına hazır olduğunu ve insana yakışır iş ve geleceğin mesleklerinin öğretileceği Mesleki eğitim mükemmeliyet merkezinin de tamamlandığını, Oto Galericiler Sitesi yapımında da yüzde 30 seviyelerine gelindiğini söyledi. Haber merkezi