SPOR
Giriş Tarihi : 25-11-2021 23:23   Güncelleme : 25-11-2021 23:23

"KAZANMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

52 Orduspor Futbol Kulübü Teknik Direktörü Cüneyt Tiryaki, Çarşambaspor karşısında aldıkları galibiyetle kendilerine geldiklerini belirterek, konuk edecekleri Malatya Yeşilyurt Belediyespor'u da mağlup ederek üst sıralara tırmanmaya devam edeceklerini söyledi.

Cüneyt hoca, yeni statta ilk galibiyeti istiyor

Malatya Yeşilyurt Belediyespor maçı hazırlıklarına Gülyalı Turnasuyu Spor Tesisleri'nde Teknik Direktör Cüneyt Tiryaki önderliğinde gerçekleştirdiği antrenmanla devam eden 52 Orduspor'da yüzler gülüyor.

"Galibiyeti özlemişiz"

Tiryaki, Çarşambaspor karşısında istedikleri futbol sonucunda galip geldiklerini belirterek, "Haftalar sonra galibiyet almak güzeldi. Galibiyeti özlemişiz. Çok bekledik. 40-45 gün kadar sıkıntılı bir süreç geçirdik. Son 8 müsabakada Ankara'da oynadığımız Altındağspor maçı hariç, diğer karşılaşmalarda kazanmaya yakın taraf bizdik. Bu oyunu da ortaya koyduk ama zaman zaman müsabaka şanssızlıkları, bazen de son vuruşlarda bekleneni yapamayarak istediğimiz sonuçları alamadık. Bu hafta silkelenip varlığımızı hissettirmemiz gerekiyordu. Bizim için çok kritik bir müsabakaydı. Çarşambaspor müsabakasını 3 golle kazandık. Gol sorunumuzu da çözerek galip gelmesini bildik. Kalan 5 müsabakada da bu sonuçların aynısını almak istiyoruz" dedi.

"Bu maça çok önem veriyoruz"

Malatya Yeşilyurt Belediyespor'u da mağlup etmek istediklerini söyleyen başarılı çalıştırıcı, "Bu hafta evimizde oynayacağımız Malatya Yeşilyurt Belediyespor karşılaşması bizim için çok kıymetli. Çünkü sıralamada bizim 2 puan üzerimizde olan bir takım. Grubumuzda bu hafta üst sıralardaki takımlar birbiriyle oynuyor. Bay geçen takım var. Biz üzerimizdeki takımla oynuyoruz. Yeşilyurt Belediyespor yendiğimiz taktirde en az 4-5 basamak yukarı çıkma şansımız var. Böylece kalan 4 haftaya daha sıkı ve umutlu sarılma fırsatımız olacak. Hepsini bir araya getirdiğimiz zaman, hem geçen hafta aldığımız galibiyeti daha da kıymetlendirmek adına, hem yeni statta alınacak ilk galibiyet hem de sıralamada daha yukarılara çıkabilmek adına bu maça çok önem veriyoruz. Kazanmak istiyoruz. Çalışmalarımızı gayretli bir şekilde sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Mor Beyazlı ekip, TFF 3.Lig 2.Grup'ta geride kalan 13 haftada topladığı 19 puanla 10. sırada bulunuyor.

52 Orduspor Futbol Kulübü, 28 Kasım 2021 Pazar günü saat 13:00'da Yeni Ordu Stadyumu'nda  Malatya Yeşilyurt Belediyespor'u konuk edecek.

Ordu Hayat/Tevfik Kul