GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-09-2021 08:20   Güncelleme : 28-09-2021 08:20

"KAYAK MERKEZİ, KENDİ REKORUNU KIRIYOR"

Kayak Federasyonu İl Temsilcisi Fevzi Turan, Çambaşı Kayak Merkezi'ne olan ilginin her geçen yıl arttığına dikkati çekerek, kış sezonuna hazır olduklarını söyledi.

Çambaşı Kayak Merkezi'nin her geçen yıl üzerine koymaya devam ettiğini aktaran Turan, tesise uğrayan yerli ve yabancı turist sayısına bakıldığında artış trendinin görüldüğünü, bu şekilde devam etmesi halinde 2-3 katı potansiyele ulaşılacağını dile getirdi.

"Standardı yükseldi"

Kayak merkezindeki yeniliklerle her şeyin daha güzel olduğunu söyleyen Turan, sözlerine şöyle devam etti: "

Çambaşı Kayak Merkezi'nde altyapı sorunu da ortadan kalktı. Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle saha aydınlatıldı. Altyapıda ise yüzey suları daha önce sahayı ve pistleri bozuyordu. Bu yüzden karın düzeltilmesinde de kayak yapılmasında ciddi problemlere neden oluyordu. Bu tür yatırımlar sayesinde sorun kalmadı. Tesisin, yaz aylarında daha aktif kullanılabilmesi için yine Büyükşehir Belediyesi ve ORBEL A.Ş.'nin çalışması sonucu sahanın tamamının çimlenmesi ve eski toprak görüntülerin gitmesi sağlandı. Doğalgaz ile ısınma kalitesi artırıldı. Ayrıca restoran kapasitesi düşüktü. Restoranın kapasitesi aşağı yukarı 4 katına çıkarıldı. Çambaşı Kayak Merkezi'nin standardı ciddi anlamda yükseltilmiş oldu. Kış sezonu hazırlıkları da tamamlandı. Sezona hazırız. Tüm vatandaşlarımızı kayak tesisimize bekliyoruz.

"Kış aylarında dolup taşıyor"

Ordu Çambaşı Kayak Merkezi olarak artık Türkiye kayak sektöründe varız diyebilecek potansiyeldeyiz. Tesisimiz yerli ve yabancı turist anlamında her yıl kendi rekorunu kırmak durumundadır. İlgi çok güzel. Kayak tesisimiz özellikle kış aylarında dolup taşıyor. Zaten bunu öngördüğümüz için de buraya ilave olarak Gönderiç Dağı'nı empoze etmek adına gerekli çalışmalar başlatılmış oldu."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)