GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2021 09:15   Güncelleme : 15-09-2021 09:15

KAYA, BÖLGEDE DE GÜVEN TAZELEDİ

KAYA, BÖLGEDE DE GÜVEN TAZELEDİ

 

Ordu - Giresun 23. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanlığına, Yüksel Kaya yeniden seçildi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı Abdulkadir Akgül'ün de katıldığı Ordu - Giresun 23. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Genel Kurul Toplantısı, Boztepe Radisson Blu Otel’de gerçekleştirildi. Genel Kurul Toplantısında Divan Başkanlığına; Bahri Şarlı, Divan 2. Başkanlığına Ferda Şevketoğulları, Katip üyeliğine ise Adem Duman getirildi.

Her konuda esnafımızın yanında durduk

Kongrede konuşan Yüksel Kaya, "Birliğimiz 15'i Giresun ili ve ilçeleri, 21'i Ordu ili ve ilçelerinden oluşmak üzere toplamda 36 kooperatifimizden oluşmaktadır. 35 kooperatifimiz faal olmakla beraber 1 kooperatifimiz ise gayri faaldir ve onu da yakında faaliyete geçireceğiz. 2020 yılında yaşadığımız pandemiye rağmen ülkemizde birçok düzenlenen yardımlara da sessiz kalmayarak kooperatifler olarak gerekeni yaptık. Yaşanılan depremlerde, yangınlarda bütün ekibimizle beraber iyi bir saha çalışması yaparak, hiç kimsenin hakkını gasp etmeden her türlü yardım konusunda oluşturulan paraları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Ben bizlere güvenen esnaflarımıza, başkanlarımıza, değerli dostlarımıza ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül'e desteleri için teşekkür ederim" dedi.

"Nankörlük yapamayız"

TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül de konuşmasında geçmişte yaşanan sıkıntılara dikkati çekerek, bugünkü hükümeti övdü ve " Biz bir esnaf kuruluşuyuz, ben kooperatiflerin başkanıyım ve ben esnaflarımın hakkını kimseye yedirmem. Onun içinde övgü alması gerekenleri överiz, ancak bizimle karşı karşıya gelenler içinde gerekeni yaparız. Şu an Esnaf Kefalet Kooperatifleri Türkiye'nin en güçlü kuruluşudur. Bugün her başkanımın bulunduğu yerde bir tutunabilirliği var. Sizler son iki sene içerisinde sağlık çalışanları gibi çalışarak esnafı küstürmeyerek başkanlığınızın hakkını verdiniz" diye konuştu.

Kongrede seçimlere tek liste ile girildi. Yüksel Kaya yeniden Birlik Başkanlığına seçilirken, yönetim kurulu ise Hasan Akar, Ayhan Baş, Kemal Aydın, Telat Durmuş, Namık Evin, Ümit Özkan, Recep Fridin ve Hüszeyin Meşe'den oluştu. Haber merkezi