GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 08:35   Güncelleme : 01-06-2021 08:35

"KATİLDEN ÇOK KANUN SUÇLU"

 

Ordu’da cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından evinin önünde öldürülen Ceren Özdemir’in annesi Gülfer Özdemir, son dönemde bakanlardan gelen kadına yönelik şiddetin “azaldığı” ve “tolere edilebilir” olduğu söylemlerine tepki gösterdi. Özdemir, “Ben 50 yaşını geçtim son 15 yıldaki kadın katliamını yaşım boyunca duymadım. Bakanlar uyuyor ya da işlerine öyle geliyor. Katilden çok kanun suçlu” dedi.

Müzik ve Sahne Sanatları 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir, birçok suçtan sabıkası bulunan ve infaz yasasıyla açık cezaevine alındıktan sonra firar eden, hiç tanımadığı Özgür Arduç tarafından evinin önünde katledilmişti. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Nazlıaka ve beraberindeki heyet, kadına yönelik şiddetle mücadele çalışması “YaşamHak” projesi kapsamında Ceren’in evini de ziyaret etti.

Anne Gülfer Özdemir, “Tek suçu zayıf görünmesiydi. Bir kadın görüntüsüyle ölümü hak mı ediyor?” dedi ve şunları söyledi:

Nazlıaka, “Her kadın katliamından sonra ‘bu son olsun’ diyoruz ancak Ceren’in katledilmesinden sonra kadınlar yine şiddet sarmalından çıkamadılar. Kız kardeşlerimizi kaybetmeye devam ediyoruz” dedi. Haber merkezi