GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-06-2021 09:05   Güncelleme : 15-06-2021 09:05

"KARNINIZDAN KONUŞMAYIN"

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında konuşan Başkan Hilmi Güler, "Açık ve net olun, dedikodu yapmayın, karnınızdan konuşmayın. Dedikodularla, duyumlarla, iftiralarla bir yere varılmaz. getirin belgeyi denetim, teftiş, mahkeme dahil gereğini yapacağım." dedi.

Başkan Güler, gerek Büyükşehir gerekse yöneticileri hakkında son dönemde haksız, yalan, yanlış ve algı operasyonu şeklinde gerçekleşen söylentilere sert tepki gösterdi.

"Dedikodu ile hareket etmeyin"

Güler; "Geçmişten bu yana Ordu’da gördüğüm bir şey var. ‘Öyle duyduk, öyle yapılıyor’ şeklinde. Hep bu tür duyumlarla ve dedikodularla hareket etme alışkanlığı giderek yaygınlaşıyor. Bu tür şeylerin bizim gündemimizde olmaması gerekiyor. Her şeyin net ve açık olması gerekiyor. Belgesi olması lazım. Dedikodu ile hareket etmeyecek kadar cesur olmalıyız. Eğer herhangi bir şey varsa belgeyi bilgiyi getirirler, bende gereğini yaparım." dedi.

"Birilerinin ayağına bastık"

'Burada çok büyük bir çıkar grubu var. Daha doğrusu büyük olmayan çıkarın küçük insanlar tarafından kullanılma hastalığı var' diyen Güler, sözlerine şöyle devam etti; "Farkında olmadan çok ayağa basmışız. Burada gördük ki bayağı büyük bir rant, halkımızın cebinde kalmış oldu. Vatandaşımızın hakkını korumuş olduk. Biz kimseye rakip olmak istemiyoruz. Kimsenin işinde gücünde gözümüz yok. Herkes adam gibi çalışsın başımızın üstünde yeri var. Ama eski alışkanlıklar ben burada olduğum sürece yer yok. Hiçbir şey halkımızın menfaatinden daha üstün değil. Bunu yapacağız, rakip olmayacağız."

Haber merkezi