GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2021 08:01   Güncelleme : 23-11-2021 08:01

KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ!

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Diyarbakır’da bir araya gelerek Kardeş Oda Protokolü imzaladı ve iki il arasında yatırımların artırılması konusunda istişare yaptı.

KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ!

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası İskenderun, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır illerine düzenlediği Güneydoğu İstişare ve İş Gezisi kapsamında son olarak Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır’da bir araya geldi.

"Ordu'dan desteklerimizi esirgemeyiz"

İki il arasında gecikmiş bir birliktelik olduğunu ifade eden DTSO Başkanı Mehmet Kaya; "Şu anda Suriye yeni bir yapılaşma döneminde, bu yapılaşma sürecinde Ordu’dan Suriye’ye iş yapacak firmalarımıza Diyarbakır TSO olarak gerekli desteği sağlarız. Onlara kiminle iş yapacağı konusunda desteklerimizi esirgemeyiz. Siz değerli Ordulu yatırımcıların da ilimize yatırım yapmasını beklemekteyiz." dedi.

"Ticaret daha fazla olmalı"

İki il arasında ticaretin daha fazla olması gerektiğini vurgulayan OTSO Başkanı Servet Şahin; “Bu birliktelik geç kalınmış bir birliktelik. İki il arasında ulaşımı kolaylaştıracak Karadeniz Akdeniz yolu, 5-6 km’lik kısmı hariç bitmiş durumda. Artık iki il arasında ulaşım sıkıntımız yok. Sizdeki iş insanları bizim ilimize, bizdeki iş insanları sizin ilinize rahatlıkla yatırım yapabilir. Oda olarak bizim yapmamız gereken taşın altına elimizi koymamızdır. Bizler Diyarbakır’ı seviyoruz, Diyarbakır’a gelerek ticaret yapmak istiyoruz. İnşallah en kısa zamanda tekrar bir araya gelmeyi umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen “Kardeş Oda Protokolü” töreninde konuşan DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, “Kardeş Oda” protokolünün iki oda için de hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin ise “Biz de DTSO ile “Kardeş Oda” olarak ortak çalışmalarda yer almaya destek vermeye hazırız” dedi.

Haber merkezi