GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-02-2021 08:10   Güncelleme : 11-02-2021 21:28

KARATAŞ, BAKAN SELÇUK İLE GÖRÜŞTÜ

KARATAŞ, BAKAN SELÇUK İLE GÖRÜŞTÜ

Ordu Valisi Tuncay Sonel’in başlattığı kampanyada 37. Okulun yapım sözünü veren Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından kabul edildi.

Karataş, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'u ziyaret ettik. Ziyaret sırasında Organize Sanayi Bölgemizde Bakanlığımız tarafından yapılacak 8 derslikli anaokulu/kreşle ilgili sürecin hızlandırılması konusunda desteklerini rica ettik. Ayrıca geçtiğimiz günlerde protokolünü imza altına aldığımız Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Özel Eğitim Okulu ile ilgili bilgi verdik. Sayın Bakanımız açılışı onurlandırma sözü verdi sağ olsun.  Eğitimle ilgili bütün faaliyetlerimizde desteğini esirgemeyen ve bugünkü görüşmemizde de bulunan Bakanımızın Danışmanı, hemşehrimiz, değerli kardeşim Okan Çoban'a destekleri, Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a ilgisi ve misafirperverliği için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

8 derslikli okul yaptıracaklar

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından 1. ve 2. kademe özel eğitim uygulama okulunu bitiren özel eğitim öğrencilerinin, 3. kademedeki eğitimlerini tamamlamaları için ilçede ihtiyaç duyulan 8 derslikli “Fatsa Sanayi ve Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Okulu”nun yapımı için hazırlanan protokol, geçtiğimiz günlerde Valilik Makamında düzenlenen törende imzalanmıştı. Haber merkezi