SPOR
Giriş Tarihi : 05-09-2021 23:11   Güncelleme : 06-09-2021 09:13

"Kara kutu Spor Toto"

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Spot Toto teşkilatının AKP’nin spora dönük örtülü ödenek bütçesi ve kara kutusu haline getirildiğini ifade etti.

Adıgüzel, çarpıcı rakamlar açıkladığı konuşmasında; “Basındaki bilgiye göre Ak Parti yeni spor yasası için hazırlık yapıyormuş. Şu biline biz hazırız bile. Tüm federasyonlara özerklik getiren Kulüp yönetimlerine mali sorumluluk yükleyen, adil rekabet güvencesi sağlayan, amatörden profesyonele futbol ve diğer tüm spor dallarına kalıcı çözümler üreten bir yasa hazırlığımız tamamlanmıştır." dedi.

Adıgüzel, "Nihayet Bein Sports ile TFF arasındaki fiyat anlaşmazlığında kulüpler 3 milyar TL isterken en son 2.675 milyara anlaşıldı. Aradaki farkın Spor Toto tarafından karşılanacağı, Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir tarafından alenen ifade edildi. Bein Sports ise ligin isim hakkının kendilerinde olduğundan hareketle Spor Toto'nun ödeyeceği paranın 2.675 içerisinde olduğu iddiasında bulundu. Sonuç itibariyle Spor Toto her türlü 300 milyon Bein Sports adına verecek, ama fiyatın içinde ama üstünde… Siz kimin parasını ile kimin borcunu ödüyorsunuz ve bunu hangi kalem hangi mevzuat çerçevesinde veriyorsunuz? Bu durum Spor Toto teşkilatının Türk sporunun örtülü ödeneği haline geldiğinin göstergesidir.” dedi. 

Haber merkezi