GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2021 09:10   Güncelleme : 09-02-2021 09:10

KAPATILAN KÖY OKULU KÜTÜPHANE OLUYOR

KAPATILAN KÖY OKULU KÜTÜPHANE OLUYOR

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Fatsa ilçesinin Kayaköy Mahallesi'ne giderek burada kapatılan köy okulunun kütüphaneye çevrilmesinde emeğe geçenlere teşekkür etti.

Fatsa ilçesinin Kayaköy Mahallesi'nde kapatılan köy okulu muhtar ve vatandaşların çabasıyla kütüphaneye çevrilmesi için kollar sıvandı.  

"Diğer mahalleler de yapmalı"

Mahalleye ziyaret eden ve burada vatandaşlarla sohbet eden Adıgüzel, eski okulun kütüphaneye çevrilmesine değinerek, şunları kaydetti;

"Fatsa Kayaköy Mahallesi kapatılan köy okulu vatandaşlar tarafından kütüphaneye çevrilmiş, yardımsever iş insanları bilgisayar sunmuş, kitap bağışları ile kütüphane oluşturuluyor. Çok güzel bir düşünce olmuş. Vatandaşların burada bir araya gelip, hoşça vakit geçirebilecekleri, gençlerin faydalanabilecekleri bir yer olmuş. Emeği geçen herkese, hala muhtarımıza katkı veren iş insanlarımıza çok teşekkür ederim. İçeride bir odaya da mahallenin ebediyete intikal etmiş büyüklerinin resimleri konulmuş. Böyle bir çalışmayı diğer mahallelerimize de öneriyorum."

Haber merkezi