GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2021 07:14   Güncelleme : 13-11-2021 07:14

KAPAN'A BÜYÜK İLGİ!

Ordu Büyükşehir Belediyesi kasım ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında “Kapan” filmi ile filmin yönetmen ve senaristini sanatseverlerle buluşturdu.

KAPAN'A BÜYÜK İLGİ!

Büyükşehir Belediyesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda Dünya Prömiyerini 41. Uluslararası Moskova Film Festivali’nde yapan başrollerinde Onur Dilber, Münibe Millet, Serkan Altıntaş ile Sami Aksu’nun oynadığı, yönetmenliğini Seyid Çolak ve senaristliğini Güven Adıgüzel’in yaptığı “Kapan” filmini gösterime çıkardı. Katılımcılara Büyükşehir Belediyesi tarafından mısır ve gazoz da ikram edildi.

Yoğun katılımın olduğu filmin ardından yönetmen Seyid Çolak ile Senaristi Güven Adıgüzel katılımcılar ile bir söyleşi gerçekleştirdi.

"Ordu'ya uluslararası film festivali yakışır"

Ordu’ya uluslararası film festivalinin yakışacağını ifade eden Kapan filmi Yönetmeni Seyid Çolak, “Bağımsız bu tarz filmlerin belediyelerde özellikle bu tür etkinlerde yer alması çok mümkün olmuyor. Ordu Büyükşehir Belediyesinin bu anlamda öncülük yapması ve bizi buraya davet etmesi, filmimizi seyirci ile buluşturması beni mutlu etti. Çok güzel etkileşim aldık, seyirci çok güzeldi. Ordu’ya uluslararası film festivali yakışacağını düşünüyorum. Ambiyansı, ulaşımı uygun bir şehir" dedi.

Filmin senaristi Güven Adıgüzel; "Geniş katılımlı bir etkinlikti, bu anlamda çok memnun kaldık. Pandemi süreci ile birlikte bu tür etkinlikler azalmıştı" diye konuştu.

Haber merkezi