GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2021 09:05   Güncelleme : 05-04-2021 09:05

“KANTARDA HİLE VAR!”’

“KANTARDA HİLE VAR!”’

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in hedefinde yine Büyükşehir Belediyesi vardı. Adıgüzel, Kurul’da tartı hilesi ile belediyeye malzeme satıldığı, adrese teslim ihaleler yapıldığını ve Bulancak’ta satın alınan taş ocağına değerinin 3 katı fiyat ödendiğini ileri sürdü.

Parti binasında düzenlediği basın toplantısında ilk olarak Otogar’ın satışı ile ilgili daha önceki açıklamalarına cevap veren AK parti İl Başkanı Halit Tomakin’e seslenen Adıgüzel, şunları söyledi: “Biz işin muhatabı büyükşehirden bir açıklama beklerken, AKP il başkanı üslubu sorunlu bir açıklama yapmış. Benim muhataplarım BŞ başkanı ve milletvekillerinden ise hala ses çıkmadı. AKP il kongresinde kendisine, ‘30 saniyen var kısa kes’ dendiğinde cevabı olmayan AKP il başkanı bize gelince pek de cüretkar görünüyor.

Denksiz ve densizler

Ama bizim mücadelemiz nesilden nesile mazlumların, ezilenlerin emekçilerin mücadelesidir ve uzun solukludur ve yürek işidir. Bu yüzden 30 saniyelik "denksiz ve densizler" bize ayar veremezler.

İtiraf

Açıklamaya gelince açıklama değil "itiraf" niteliğindedir. Ordu eski otogar alanı Ocak ayında Çevre Şehircilik Bakanlığına verilmiş. Tamam işte biz de onu diyoruz Madem ocak ayında bakanlığa devrettiniz. Neden 2 ay sonra mart ayında alıcı arıyor, satış planı yapıyor, bedel ve imar emsal tespitini siz yapıyorsunuz?

Haberi var mı, yok mu?

Burada asıl sorulardan biri de şudur. Sn.Hilmi Güler bu teklif ve satış planından haberdar mıdır? Haberdar ise, bir eski bakan olarak, devleti ve bürokrasiyi bilen biri olarak, bakanlığa devrettiği yer için satış işine giriyorsa acıdır. Ama eğer haberdar değil ise çok daha acıdır. Belediyeyi kimin yönettiğine dair halktaki sorular karşılık bulur.”

            “800 metrelik yolu yapamadınız”

Yol sorunlarını da tekrarlayan Milletvekili Adıgüzel, “Hem şaka gibi açıklamalar hem de asıl işinizi yapmayıp çiçek böcek işleri ile millet ile alay ediyorsunuz. Geçenlerde yaralı bir martıyı tedavi edip, memleketin sağlık sorununu çözmüş gibi algı yaratıyorlar. Ama Çatalpınar'da otistik yavrumuz Acun'un okula gitmek için 800 metrelik yolunu yapmıyorsunuz. Önce işinizi yapın. Bir de bizim belediye başkanımız zamanında 10 km. yol yapılmamış. Ölçtün mü? Ama siz Acun'un 800 metre yolunu yapmadınız, ben ölçtüm.” Dedi.

“Organize işler”

Yeni imar planında da organize işler olduğunu öne süren Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, şu iddialarda bulundu:

“Piyasada her numara var, parası ile değil mi? Ordu Büyükşehir İmar Daire Başkanı var. Hala daha doktora yapıyor. Nerde Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümünde. Bölüm başkanı hoca LODER isimli dernekte de başkan. Yönetim kurulundaki biri Brontes şirketinin sahibi. Ne var bunda. Bu Ordu Büyükşehir ihale vermiş. EKAP'ta var. Bu Brontes firmasına 300 bin TL pazarlık ile ihale vermiş. İhale değil pazarlık, yani vermiş işte. Büyükşehir imar daire başkanı hocasının yönetim kurulu arkadaşına iş havale etmiş.

Kurul gibi Başkanın da altını oyuyorlar!

Sn.Hilmi Gülere acıyorum. Onun da altını oyuyorlar. Tıpkı

Kurul Kalesi’nin altını oyan taşocağı gibi. Orada da sadece tarihin altını oymuyorlar belediyenin de altını oyuyorlar.

            Kantar oyunu

  1. kantar gördük. Üstünde iki kamyon var. Tartı fişi tek. Bir kamyon malzemeyi iki kamyon bedeli olarak bu belediyeye milletin parasına fatura ederken bunların bilgisi dahilinde oluyor. Buna resmi soygun diyoruz.

3 katına satış

Ordu Büyükşehir Bulancak'ta bir taş ocağı aldı. AKP'li Bağcılar belediye başkanının kardeşinin olduğu söyleniyor. Bu taşocağını 8 milyon paraya ilave 8 milyon malzeme olmak üzere, 16 milyon bedel ile, o günkü fiyatının 3 katına nasıl satın aldınız.

Bu çeteden kurtul!

Buradan elde edilen rantı kimler paylaştı, kim nemalandı. Önümüzdeki günlerde bunu da daha başka işleri de konuşacağız. Sn.Hilmi Güler etrafındaki bu rantiye çetesinden bir an önce kurtulmalı ve görevini sahiplenmelidir.” Haber merkezi