GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-09-2021 08:30   Güncelleme : 29-09-2021 08:30

KAHVECİLER KIŞI İPLE ÇEKİYOR

KAHVECİLER KIŞI İPLE ÇEKİYOR

Ordu Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Korkmaz, kısıtlamaların ardından ilk zamanlarda kahvehanelerde işlerin düşük olduğunu, son zamanlarda vatandaşların ilgisinin biraz arttığını belirterek, işlerin asıl kışın açılmasını beklediklerini söyledi.

Kahveci esnafının tam kapanma ve kısıtlama dönemlerinde çok yıprandığını aktaran Korkmaz, işlerin yeni yeni açıldığını, kışın daha iyi olmasını umduklarını dile getirdi.

"Fındık olumsuz etkiledi!"

Fındık sezonunun uzamasının kahvehanecileri de olumsuz etkilediğini söyleyen Korkmaz; "Kahveci esnaflarımız şuan işlerine devam ediyor. Herhangi bir sıkıntı yok. Kısıtlamadan sonra nefes aldılar. Havalar yağmurlu gittiği için fındıkla uğraşanlar şehre inemedi. Elbette vatandaşlarımızın fındık sebebiyle hala köylerde olmaları işleri az da olsa olumsuz etkiliyor. Ama yine de işler idare eder seviyede." diye konuştu.

"Kışın daha iyi olur"

Kahveci esnafı için kış aylarının önemli olduğuna dikkati çeken Korkmaz, sözlerini şöyle tamamladı; "Kısıtlamaların ardından Temmuz ayı başlarında işler tam düzelmemişti. Yine de oyunların serbest olması esnafımızı sevindirmişti. Ancak şimdilerde daha iyi. Esnafımız para kazanabiliyor. Havaların soğumasıyla işler daha da iyi olacaktır. Kışı bekliyoruz. Çünkü kışın vatandaşlar kahvehaneye daha fazla ilgi gösterir. Kış aylarında kahvehaneler, normal zamanlardaki eski doluluğa ulaşamasa bile en azından 3'te 2'si kadar dolar diye düşünüyoruz. Bu şekilde devam ederse, kahveci esnafı kendisini az da olsa toparlayabilir."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)