GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2021 08:00   Güncelleme : 26-11-2021 08:00

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE REFORM

AK Parti İl Kadın Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Ecem Kara: “AK Parti, kurulduğu ilk günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar atmıştır.”

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELEDE REFORM

Ordu’da AK Parti İl Başkanlığında yapılan eş zamanlı basın toplantısında açıklamayı Kadın Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Ecem Kara yaptı. Basın toplantısına AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ayşegül Baysal ve partililer katıldı..

“Kadını güçlendiren politikalar izliyoruz”

AK Parti olarak Kadını güçlendiren politikalar izlediklerini söyleyen Başkan Kara, “2004 yılında Anayasa'da pozitif ayrımcılık ilkesini düzenledik. 2005 yılında Türk Ceza Kanununda yaptığımız değişiklik ile "Töre Nedeniyle" ifadesini ekleyerek, Töre Cinayetleri faillerine en yüksek cezaları getirdik. Medenî Kanun, İş Kanunu’nda yaptığımız düzenlemelerle kadını güçlendiren politikalar ve uygulamalarla yolumuza devam ettik. 81 ilde ŞÖNİM’leri kurduk. KADES, elektronik kelepçe, ALO 183 çağrı hattı, bakanlıklar arası koordinasyonun güçlendirilmesi, eğitimler, eylem planları ile topyekûn mücadele kararlılığımız artarak devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

“Mücadelemizi sürdüreceğiz”

Başkan Kara, “Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde bir kez daha tüm gücümüzle haykırıyoruz ki; şiddet uygulayana, şiddete taraf olana, şiddet üzerinden siyaset yapana, mobbing ve sözlü şiddet uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete karşı kadın-erkek omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz.” diyerek sözleri sonlandırdı.

Ordu Hayat/Soner Özdemir