GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-06-2021 20:00   Güncelleme : 06-06-2021 16:24

KADINA ŞİDDETE KARŞI FİDAN DİKTİLER

KADINA ŞİDDETE KARŞI FİDAN DİKTİLER

Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Ulubey ilçesi Sayaca Mevkiinde bulunan ormanlık alana "Mercan Ormanı" adıyla 150 fidan dikimi etkinliği  yaptı.

1 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 70. maddesi kapsamında "kadına karşı her türlü ayrımcılığı önlemek ve kadının insan haklarını geliştirmek amacıyla faaliyet ve projeler yürütmek, bu alanda yapılan çalışmalara destek vermek, sağlık, eğitim, kültür, çalışma ve sosyal güvenlik başta olmak üzere bütün alanlarda kadınların ilerlemesini sağlayacağı ve karar mekanizmalarına katılımını arttırıcı çalışmalarda bulunmak" üzere; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında mutabakat yapılmıştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na tahsis edilen Ulubey ilçesi Sayaca Mevkiindeki Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından "Mercan Ormanı" adıyla 150 fidan dikimi etkinliği yapıldı.

8 Mart'ta hava muhalefeti sebebiyle ertelenen fidan dikme etkinliğine, engelliler, yaşlılar, kadınlar, çocuklar adına kurum personelleri be ÇEKOM'da kalan çocuklar katıldı.

Haber merkezi