GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2021 16:18   Güncelleme : 02-08-2021 16:18

Kabadüz'e asfalt konforu

Kabadüz'e asfalt konforu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başlattığı ulaşım seferberliği ile sorunlar çözüme kavuşuyor. İl genelindeki asfalt ve beton yol hamlesiyle, kentin kaderini değiştiren Büyükşehir Belediyesi, Kabadüz ilçesinin 3 mahallesini asfalt konforuna kavuşturdu.

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ili olan Ordu’da, vatandaşlara konforlu bir ulaşımın kapılarını aralamak için çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Karadeniz’in zorlu coğrafyasında büyük bir mücadele örneği sergiliyor. Vatandaşlara, standardı yüksek bir ulaşım sunmak için faaliyetlerini sürdüren Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Kabadüz ilçesine bağlı Gürpınar-Yeşilada, Esenyurt grup yolunu asfalt ile buluşturdu.

Toplam 8 kilometre uzunluğundaki güzergahta yapılan zemin iyileştirme ve alt temel malzemesi seriminin ardından emülsiyon asfalt çalışması yapıldı. Yıllar sonra toz ve çamurdan kurtulan vatandaşlar ise duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini ilettiler.

Başkan Kaya'dan teşekkür

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ise “Esenyurt, Gülpınar, Yeşilada Mahallelerimizi birbirine bağlayan grup yolunda genişletme, kanal açma, zemin güçlendirme çalışmalarının ardından asfalt serimi de gerçekleşti. Bu yol ile birlikte vatandaşlarımız konforlu bir hizmete kavuşmuş oldu. Desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler'e ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Haber merkezi