GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2021 22:00   Güncelleme : 29-08-2021 16:46

JANDARMA KOMUTANI DEĞİŞTİ

JANDARMA KOMUTANI DEĞİŞTİ

 

Ordu İl Jandarma Komutanlığına, Jandarma Albay Numan Öksüz atandı.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen YAŞ atamasının ardından, Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki atamalar da belli oldu. Emekliye sevk edilen, bir üst rütbeye terfi ettirilen ve görev yerleri değiştirilen komutanların atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, Resmi Gazete'de yayınlandı.

Ordu İl Jandarma Komutanı Ordu İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Gazi Demir görev süresini doldururken, yerine Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı J.Kıdemli Albay Numan Öksüz atandı.

Numan Öksüz kimdir?

Jandarma Albay Numan ÖKSÜZ, 1969 yılında Ankara’nın Altındağ İlçesinde doğmuştur. 1983 yılında Jandarma Astsubay Hazırlama Okuluna girmiş olup; 1987 yılında Jandarma Astsubay Sınıf Okulundan mezun olmuştur. Çeşitli görevlerin ardından, 2015 yılında Albaylığa terfi eden ve 2015-2018 yılları arasında Muğla İl Jandarma Komutanlığı Komutan Yardımcılığı görevini yürüten Jandarma Albay Numan Öksüz, 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı olarak atanmıştır.

İtalya-Roma ve Azerbaycan-Bakü’de çeşitli kurs ve görevlerde bulunan Jandarma Albay Numan ÖKSÜZ, evli ve 2 çocuk babasıdır. İtalyanca ve Fransızca bilmektedir. Haber merkezi