GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 08:35   Güncelleme : 22-04-2021 08:35

"İSTİHDAM AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ"

Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, OYAK'ın Sagra'yı satın alması ve satış işlemlerinin Rekabet Kurulu tarafından onaylamasına değinerek, "Türk fındığı Sagra OYAK ile yeni bir boyuta yükselecektir." dedi.

 

Ordu ile özdeşleşmiş olan Sagra'nın faaliyetlerini sürdürmesinin sevindirici olduğunu aktaran Aydın, üretime Ordu'da devam edecek olmasının ise istihdam açısından önemli bir etken olduğunu dile getirdi.

"Dünyaya açılan çikolata tadında pencere"

Aydın, yapmış olduğu açıklamada şunlara yer verdi; “Ordu’da 1936 yılında merhum Kahraman Sağra tarafından  kurulan ve Türkiye’nin ilk fındık işleme sanayi olan Sagra, OYAK bünyesine katıldı. Üretimine Ordu'da devam edecek olması nedeniyle Ordu’muzun hem bir markası hem de istihdam kaynağı olmaya devam edecek. İlimize hayırlı olsun. Bu işletmenin kurucusu Kahraman Sagra Huzur içinde uyuyabilir. Ordu ile özdeşleşmiş bu büyük çınarı, büyük markayı ve en önemlisi ilimiz için büyük bir istihdam kaynağı olan bu kuruluşun doğum yeri olan Ordu’da faaliyetlerini sürdürmesi sevindirici bir gelişmedir. Yaklaşık 1000 kişilik bir istihdam kapıdır. Ordumuzun Dünya’ya açılan çikolata tadında bir penceresidir. Sagra fındık sanayisinde tam bir devrim yaptı. Sagra ailesi öncülüğünde birçok sanayici de Ordu’nun fındığın başkenti ve bir ihracat merkezi olmasının önünü açtı. Sağra ailesi de fındıktan katma değer yaratmasını tüm engellere, tüm bürokrasiye, tüm oyunlara ve ekonomik krizlere rağmen Türkiye’ye çok güzel öğretmiş aydın bir ailedir. Sonuçta Ordu’da ilk kez Sağra ailesi tarafından kurulan Fındık entegre tesislerinin sayısı yıllar geçtikçe çoğalıyor. Artık on binlerce insan da ekmeğini bu tip onlarca fındık entegre tesislerinden sağlıyor. Sağra, ailesinin Ordu’ya ve yöre insanına kazandırdıkları ortada iken onlara yapılması gereken vefa duygumuzu  ısrarla her zaman hatırlanmalıyız. Tekrar ilimize ve OYAK grubuna hayırlı olsun.”

Haber merkezi