GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-02-2021 08:25   Güncelleme : 23-02-2021 08:25

İSTANBUL'A İKİNCİ ORDULU İL BAŞKANI

İSTANBUL'A İKİNCİ ORDULU İL BAŞKANI

 

AK Parti'nin 24 Şubat'ta yapılacak olan 7'nci Olağan İstanbul İl Kongresi'nde Ordulu hemşehrimiz Osman Nuri Kabaktepe tek aday olacak.

İstanbul kongresi öncesi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir Twitter'dan açıklama yaptı. Kandemir açıklamasında, "24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 7. Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Osman Nuri Kabaktepe bey adayımız olarak belirlenmiştir. Görevi devredecek olan İl Başkanımız Bayram Şenocak'a bugüne kadar göstermiş olduğu emek ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Partimize ve İstanbul'umuza hayırlı olsun" dedi.

Osman Nuri Kabaktepe kimdir?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu. Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ana muhalefet partisi CHP'nin İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan sonra AK Parti de İstanbul İl Başkanı olarak yine bir Orduluyu, Osman Nuri Kabaktepe'yi tercih etti. Haber merkezi