GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2021 08:05   Güncelleme : 12-10-2021 08:05

İNSANLIK ÖLMEMİŞ!

Altınordu Kızılhisar Mahallesi sakinlerinden Bilgi Keskin, kapısına bırakılan 4 tane yavru köpeği, Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ne bırakmak istedi ancak köpekleri almadılar. Bunun üzerine Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Dilara Bahar Güler, köpekleri sahiplendi.

İNSANLIK ÖLMEMİŞ!

Bilgi Keskin adlı vatandaş, sabah kalktığında kapısına yeni doğmuş 4 tane yavru köpeğin bırakıldığını gördü. Kendisi de bir tane köpek besleyen Keskin, köpekleri besleyemeyeceği için Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ne başvurdu. Ancak köpekleri alamayacaklarını söylediler.

Yavru köpekleri besleyemeyeceğini düşünen Bilgi Keskin'in yardımına Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Dilara Bahar Güler koştu. Belediyenin yapamadığını yapan Güler, 4 yavru köpeği de alıp evine götürdü.

"Belediye değil de kim bakacak?"

Bilgi Keskin, Büyükşehir Belediyesi'nin yavru köpekleri almamasına çok şaşırdığını belirterek; "Kapıma 4 tane yavru köpek bırakıldı. Köpekleri kimin bıraktığını bilmiyorum. Kendi köpeklerim de olduğu için bu yavru köpekleri Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ne getirdim. Ancak bu köpekleri almadılar. Bu yavru köpekleri belediye bakmayacak da kim bakacak? Sahip çıkmadılar. Hayvanlar elimde kaldı. Allah razı olsun bir tane kızımız, bu 4 yavru köpeği sahipleneceğini söyledi. Kendisine çok teşekkür ederim." dedi.

"Köpekleri evime götüreceğim"

4 yavru köpeği sahiplenen Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Dilara Bahar Güler ise şunları kaydetti; "Sahiplenme ve besleme işleriyle uğraşıyorum. Canlarımıza yardımcı olmaya çalışıyorum. Bilgi amcanın barınağa getirdiği yavru köpekleri evime götüreceğim. Çünkü barınakta uygun koşullar yok. Evimde birkaç gün bakıp besledikten sonra köylere, kapı önlerine yuvalandırmaya çalışacağım. İnşallah bu şekilde hepsinin yuvası olacak. Belediye normalde bu yavruları barınağa alabilirdi. Ancak şuan her yerde gençlik hastalığı var. O yüzden bu yavrular barınağa koyulduktan 3 gün sonra ölürler. Bu şekilde göz göre göre bu minik yavruları bırakmak istemedim."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)