SPOR
Giriş Tarihi : 10-06-2021 23:59   Güncelleme : 10-06-2021 23:59

İMZA ATILDI, PAROLA 2.LİG

İMZA ATILDI, PAROLA 2.LİG

Misli.com 3.Lig temsilcisi 52 Orduspor Futbol Kulübü, Ordulu Teknik Direktör Cüneyt Tiryaki ile resmi sözleşme imzaladı. Başkan Şükrü Bodur ile beraber basın mensuplarının karşısına çıkan başarılı çalıştırıcı, "Hedefimiz tartışmasız bir üst lige çıkmak" dedi.

Başkan Bodur, Teknik Direktör Cüneyt Tiryaki'ye güvendiklerini ve 2.Lig'e çıkmak istediklerini belirtirken, tecrübeli teknik adam ise hedef doğrultusunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

"Üst lige taşıyacak bir kadro kurulacak"

Başkan Şükrü Bodur, üst lige çıkmak istediklerini belirterek; "BAL Ligi'nde daha önce iki kez şampiyonluk yaşamış, 3.Lig'de de iki kez takımına Play-Off oynatan, ligimizi iyi tanıyan, başarılı olan Teknik Direktör Cüneyt Tiryaki ile görüşülmüş ve yönetimimizin hedefi bildirilmiş, 2021-2022 sezonunda üst lige çıkmak için ne gerekiyorsa yapılması gerektiği bildirilmiş ve mutabık kalınarak imzaları atmış bulunuyoruz. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Cüneyt hocamıza da futbola başladığı takımına hoş geldin diyorum. Bugün hızlı bir şekilde iç ve dış transfer görüşmelerine başlanacaktır. Kesinlikle üst lige taşıyacak bir kadro kurulacaktır. Tabi ki geçen sezon oynayan futbolcular da olacak. Bugün transfer komitemiz ve teknik direktörümüz değerlendirme çalışmalarına başladı. Giden, kalan, yeni gelecek oyuncular sizlere kesinleştikten sonra kısa süre içerisinde bildirilecek. Ordusporumuzla yeni sezonda şampiyonluk parolasıyla yola çıkıyoruz. Allah utandırmasın" dedi.

"Hedefimiz üst lig"

'Beni bu önemli göreve layık gördükleri için teşekkür ediyorum. 2021-2022 sezonunda 52 Orduspor'un hedefine ulaşabilmesi için gerekli çalışmaları yapıp, hata yapmadan, bize olan güveni boşa çıkarmadan elimizden geleni yapacağız' diyen Tiryaki ise sözlerine şöyle devam etti; "Bu şehrin profesyonel ligdeki temsilcisinin hedefsiz olma şansı yok. Bu şehir defalarca Süper Ligi de gördü. 3.Lig, Ordulu futbolseverleri tatmin edici bir lig değil. İvedilikle bu liglerden kurtulmamız için bir mücadele vermemiz gerekiyor. Geçmişte çalıştırdığım takımlarda bir başarı çizgim oldu. İnşallah onun üzerine çıkarak bunu taçlandırmak istiyorum. 52 Orduspor'un hedefi, tartışmasız bulunduğu kategoride en üst sırayı hedeflemektir. Tamamen bu hedef doğrultusunda çalışacağız. Bu hedef için saha içerisinde ne yapılması gerekiyorsa da yapmaya gayret edeceğiz"

"İlk düdükten son düdüğe kadar..."

Geçen sezon 68 Aksaray Belediyespor'u çalıştırırken, 52 Orduspor rakibimizdi. Hatta 2 maçını da çıplak gözle izledim. Bir tane de müsabaka oynadım. Oyuncuları görme fırsatım oldu. Birçoğunu büyük ölçüde tanıyorum. 52 Orduspor, geride kalan sezonda hedefe ulaşamadı. Yeni sezonda elimizdeki takımın kaybetmeyeceğiz. Ama başarmak için de yenilenmeye ve yeni bir enerjiye ihtiyacımız var. Verdiğimiz sorumluluğu yerine getirebilecek ve oyun sistemimize uyacak oyuncularla devam edeceğiz. Amacımız mevcut yapıyı tamamen değiştirmek değil. 52 Orduspor'un bu sezon hedefe ulaşmak için sıfır hata yapması lazım. Transfer kararlarını titizlikle alacağız. Dışarıdan aramıza katılacak oyuncularla da iyi bir kadro oluşturup, sonucu almak için sahada ilk düdükten son düdüğe kadar mücadele eden bir takım ortaya koymaya çalışacağız."

52 Orduspor'da daha önce de Ordulu teknik adamların çalıştığını aktaran Tiryaki; "Ellerinden gelen bütün gayreti gösterdiler. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı bir adım ileri götürmek istiyorum. Hedefe ulaşmayı ilk başaran olmayı isterim" ifadelerini kullandı.

"Taraftarlı maçları özledik"

Son olarak taraftar konusuna da değinen başarılı çalıştırıcı; "Geride kalan sezonda pandemiden dolayı tribünde seyirci olmadığı için ben de çok fazla keyif alamadım. O günleri özledik. Taraftarsız bir müsabakanın keyfi olmaz. Onların tribünde olması, bize cesaret, rakibe gözdağı vermesi çok kıymetli. Salgının bitmesiyle beraber taraftarlarımızla yeni statta, yeni bir enerjiyle bu yola gireceğiz. Taraftarlarımızın da takımımızın arkasında olmasını arzu ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul