GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2021 09:00   Güncelleme : 07-09-2021 09:00

İLK ZİL ÇALDI!

İLK ZİL ÇALDI!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı karar doğrultusunda dün itibariyle tüm kademelerde yüz yüze eğitim başladı. Ordu'da da yüz yüze eğitimde ilk ders zili çaldı.Tüm yurtta yüz yüze eğitim dün itibariyle başlarken, Ordu'nun da Altınordu ilçesi Haki Yener İlkokulu’nda gerçekleştirilen yeni eğitim öğretim yılı açılış programı düzenlendi.

"Sizleri özlemişiz"

2021-2022 eğitim-öğretim yılı açılış programında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, ”Yeni bir yıl, yeni bir heyecan. Pandemi dolayısıyla ara verilen eğitim-öğretime yeniden başlıyoruz. Siz değerli öğrencilerle bir arada olmaktan mutluyuz. Sizleri özlemişiz. İlimiz genelinde 9 Bin 737 Öğretmen, 119 Bin 556 öğrencimizle yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz” dedi.

Uyarıda bulundu

Konuşmasında, pandemi dolayısıyla maske, mesafe, temizliğe riayet edildiğine dikkat çeken Vali Tuncay Sonel, ”Ordu’muzun 19 ilçesi var. Bu ailenin en önemli değerlerinden bir tanesi de eğitim camiası olarak sizlersiniz. Milli Eğitim Müdürümüz nezdinde emeği geçen tüm eğitim camiamıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Haftanın her Pazartesi gününü okul ziyaretlerine ayırdığını hatırlatan Vali Sonel, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde de bu geleneğini sürdürerek, Hicabi Çelebi Ortaokulu ile Dr. Melek Aynur Odabaş-Dr. Erdal Odabaş Anaokulu’nu ziyaret etti. Vali Sonel, ziyaret ettiği okullardaki öğrenci ve öğretmenlerle buluştu ve başarı dileğinde bulundu.

Vali Tuncay Sonel daha sonra beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve diğer protokol üyeleri ile birlikte 1/F sınıfına geçerek ücretsiz ders kitaplarının temsili dağıtım törenine katıldı.

Haber merkezi