POLİTİKA
Giriş Tarihi : 13-02-2021 12:19   Güncelleme : 13-02-2021 12:19

"İLK 4 MADDEYİ DEĞİŞTİRMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ"

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, son dönemde Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının ilk 4 maddesinin değiştirilmesini ağzına alanlara tepki olarak 'Yazıklar olsun. Adı ister Ali, isterse de Cahit olsun. TC Anayasasının ilk 4 maddesinin değiştirmek isteyen bu ülkeye ihanet edecektir. Buna izin vermeyeceğiz' dedi.

Milletvekili Cemal Enginyurt; AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın "Bu anayasanın ismi ‘Yeniden Kuruluş Anayasası’ olacak" sözlerine tepki gösterdi.

"Yazıklar olsun"

Enginyurt, şunları söyledi; "Yeniden kuruluş anayasası veya şartlar oluşmadı diye. Her ikisinin de ortak devası Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığı, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyeti yıkmaktan başka hiçbir düşünce olmadığı apaçık ortada. Ne demek yeniden kuruluş anayasası, ne demek gündeme almak için şartlar oluşmadı. Siz nasıl bir TC milletvekilisiniz, nasıl bir TC vatandaşısınız. Yazıklar olsun. Şunu bütün Türkiye bilsin, tüm dünya duysun ki, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın ilk 4 maddesini değiştirmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bunu kimse aklından geçirmesin. Hiç kimse bunu aklından dahi geçirmesin. Adı ister Ali, isterse de Cahit olsun. TC Anayasasının ilk 4 maddesinin değiştirmek isteyen bu ülkeye ihanet edecektir. Bu ihanete Demokrat Parti olarak asla geçit vermeyeceğiz."

Haber merkezi