GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-02-2021 08:40   Güncelleme : 17-02-2021 08:40

"İKTİDAR OLMAYA GELİYORUZ"

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, 8 ilçede kuruluşu yaptıktan sonra kongreleri yapacaklarını söyledi.

Türkiye Değişim Partisi Ordu il başkanlığının resmi açılışını bu hafta yapıp defterlerini onaylattığını aktaran Kaya; "Altınordu, Perşembe ve Fatsa'daki arkadaşımızın yetkilendirme yazılarını verdim. Bu hafta da çok kar olmazsa, diğer ilçelerde de yetkilendirmeleri yapacağız. 8 ilçede kuruluşu yapacağız. Bunlardan 3 tanesinin de parti binaları hazır durumda. Onların da bina kurulumlarını yapıp kongre sürecini başlatacağız." Dedi.

19 ilçede örgütlenme

Kongre için 6 ilçenin kurulmasının yeterli olduğunu da belirten Kaya, “hazır pozisyonda olan 8 ilçede kurulumları yaptıktan sonra kongreye gideceğiz. Ondan sonra da geri kalan ilçelerde yapılaşma yapacağız. Partinin bir an önce seçime girmesi için hazırlık yapıyoruz. O yüzden önceliğimiz kongreleri gerçekleştirmek." diye konuştu.

"Yeri göğü inleteceğiz"

Vatandaşların Türkiye Değişim Partisi'ne büyük bir teveccüh gösterdiğini aktaran Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü; "Özellikle kırsaldaki vatandaşlarımızın partimize ilgileri var, bizden umutlular. Köprübaşı'ndan aşağıya sorarsan moralin bozulur, Köprübaşı'ndan yukarıya sorarsan keyfin yerine gelir. Böyle bir pozisyon var. Bazıları partimize karşı mobbing uyguluyor. Ancak bunlar gereksiz çabalar. Daha bu işe yeni başlamış olmamıza rağmen iyi durumdayız. Sahaya indiğimizde, vatandaşlarımızın arasına karıştığımızda yeri göğü inleteceğiz.

"Muhalefet olmak için parti kurmadık"

Biz muhalefet olmaya değil, iktidar olmaya geliyoruz. Buna da inanıyoruz. Çünkü bu ülkede Anavatan Partisi'ne hiç şans tanınmıyordu, geldi iktidar oldu. Ak Parti de kurulduğu zamanlarda anketlerde yüzde 4 bile görünmüyordu, onlar da iktidar oldu. Biz olaya böyle bakıyoruz. İnsanların şuan Ak Parti'den yorulduğunu, muhalefeti de umut olarak görmediğinin farkındayız."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)