GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 08:45   Güncelleme : 15-07-2021 08:45

İKİ PLAJA “MAVİ BAYRAK“

İKİ PLAJA “MAVİ BAYRAK“

 

Altınordu ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesi Halk Plajı ile Kumbaşı Kumsalı Plajı Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın belli kriterlere sahip plaj ve marinalara verdiği “Mavi Bayrak” ödülüne layık görüldü.

Büyük bir turizm potansiyeli taşıyan Ordu plajları Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sezona titizlikle hazırlandı. Ekiplerce düzenli olarak temizlenen; yeni soyunma kabinleri, WC’leri ile donanımlı hale getirilen, engelli bireylerin denize kolaylıkla girmesini sağlamak için engelli rampaları oluşturan ve vatandaşların can güvenliği için can kurtarma hizmeti de veren Büyükşehir Belediyesi, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın verdiği “Mavi Bayrak” ödülü ile başarısını taçlandırdı.

Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre çalışmaların devamlılığı ile “Mavi Bayrak” ödülünün tekrardan alındığı ve diğer plajlarda da aynı özen gösterilerek çalışmaların sürdürüldüğü bilgisi verildi. Açıklamada ayrıca yapılan çalışmalarla Ordu’daki diğer plajlarda da “Mavi Bayrak” ödülünü alarak şehirdeki bu tür plajları artırmayı hedefledikleri belirtildi. Haber merkezi