GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2021 07:12   Güncelleme : 13-11-2021 07:12

"İHTİYAÇTAN DOĞAN BİR PARTİYİZ"

Deva Partisi Sosyal Politikalar Başkanı Selma Aliye Kavaf'ın dün Ünye ve Fatsa ziyaretlerinin ardından partinin il başkanlığı binasında yaptığı açıklamada, "Deva Partisi, halkın teveccühü beklentileri ve talepleri doğrultusunda ortaya çıkmış bir partidir." dedi.

Deva Partisi Sosyal Politikalar Başkanı Selma Aliye Kavaf, Ordu'ya gelerek Ünye, Fatsa ve Altınordu ilçelerinde bir takım temaslarda bulundu. İl binasında üyelerle bir araya gelen Kavaf,  halkla iç içe olmaya devam ettiklerini söyledi.

Deva Partisi Ordu İl Başkanı Ercan Öktenay; "Ordu'da teşkilatlanalı 1 yıla yakın bir süre oldu. Bu sürede 9 ilçe başkanımızı atadık. 6 tane kongre yaptık. 2 ilçemiz de kongreye hazır durumda. Böylece il kongresini yapmaya hazır duruma gelmiş bulunmaktayız" dedi.

"Teşkilatlarımızla buluştuk"

Deva Partisi Sosyal Politikalar Başkanı Selma Aliye Kavaf; "Samsun'dan başlayan 4 günlük bir Karadeniz turuna çıktık. Programımızın 2. ayağında Ordu'daydık. Ünye ve Fatsa ziyaretlerinin ardından Altınordu'ya geldik. Teşkilatlarımızla buluştuk. Esnaf ziyaretlerinde bulunduk. Partimize olan teveccüh bizi ziyadesiyle memnun etti. Bu bayrağı daha ileri taşımak için teşkilatlarımızın yanında olacağız." diye konuştu.

"Halkın yoğun talebi var"

Kavaf, şunları söyledi; "43 ilde kongremizi yaptık. İlçe kongrelerini de hızla yapmaya çalışıyoruz. Teşkilatlarımızı kurup seçimlere girme yeterliliğini kazanmış bir partiyiz. Eksik olan teşkilatlarımızı da tamamlayacağız. Deva Partisi, Türkiye'de ihtiyaçtan ortaya çıkmış bir partidir. Halkın teveccühü beklentileri ve talepleri doğrultusunda ortaya çıkmış bir partidir. Ülkenin ekonomik olarak yaşadığı kriz ve vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine bu yola koyulduk. Ülkenin sorunları ağır. Siyaset kurumu fonksiyonlarını yerine getiremez hale gelmiş durumda. Ülkemiz derin bir kriz yaşıyor. Çiftçinin tarlası ve traktörü haciz edilmemişti. Ama artık onlar da haciz ediliyor. Eken ve üreten insanların emeğine saygı yok. Bizim asıl hedefimiz insanları üretim ve istihdam süreçlerine dahil ederek, kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak. Her daim yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza desteğimiz sürecek."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü