GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2021 10:48   Güncelleme : 30-04-2021 10:48

İftar standına tam kapanma engeli!

İftar standına tam kapanma engeli!

Pandemi dolayısıyla geleneksel iftar çadırlarını kuramayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayının ilk gününden itibaren her gün bir ilçede iftar standı kurarak vatandaşlara sıcak yemek dağıtımı yaptı. Tam kapanma ile sona eren bu çalışma, uygulandığı süre boyunca vatandaştan takdir topladı.

Büyükşehir Belediyesi Buharalı Şah Şakir Efendi Aşevinde yapılan sıcak iftariyelikleri Ramazan boyunca her gün bir ilçede vatandaşlarla buluşturdu. Bu zamana kadar Altınordu, Akkuş, Aybastı, Çatalpınar, Çamaş, Gülyalı, Gölköy ilçelerinde stant kuran Büyükşehir Belediyesi son olarak Perşembe, İkizce ve Ulubey’de iftar stantları kurdu. İftar saatinde görevleri başında bulunan kamu personelleri ve evlerine yetişemeyen vatandaşların oldukça memnun kaldığı bu hizmet, Türkiye genelinde uygulanacak tam kapanma nedeni ile sona erdi.

Ancak ilçelerde kurulan iftar stantlarının yanı sıra Ordu’nun giriş ve çıkışlarında seyir halindeki sürücüler için kurulan stantlar kurulmaya devam edilecek.

Aynı zamanda 11 ayda olduğu gibi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek hizmeti yapılıyordu, tam kapanmada da Büyükşehir Belediyesi bu hizmeti sürdürerek vatandaşlarının yanında olacak.

Haber merkezi