GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 08:40   Güncelleme : 26-04-2021 08:40

İFTAR SOFRASI DOYURMUYOR!

İFTAR SOFRASI DOYURMUYOR!

 

Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi’nin yaptığı araştırmaya göre bu yıl iftar sofralarının maliyetinin geçen yıla göre 728,13 TL pahalandığı ortaya çıktı.

Araştırmayı değerlendiren Türkiye Kamu-Sen Ordu İl temsilcisi Fatih Galender Zengin, ortalama memur maaşının 4 bin 806,24 TL olduğunu belirterek, “Yalnızca oruç açmak için bir memur, maaşının %87,6’sını, ayırmak zorunda. Çalışanların kazançları gıda ihtiyacına dahi zor yetiyor, diğer ihtiyaçlar için ise para kalmıyor. Geçen yıla göre oruç açmanın maliyeti yaklaşık %21 oranında yükseldi” dedi.

Memura da bayram ikramiyesi

Bu yıl memur maaşlarına enflasyon farkı hariç % 3 yani ortalama 134 lira gibi son derece yetersiz bir zam yapıldığına işaret eden Zengin, “Ramazan paylaşmanın, halden anlamanın, huzurun ayıdır. Dolayısıyla ülkemizde enflasyonun oldukça üzerinde seyreden yaşam maliyetlerinin karşılanması için tedbirler alınmalı, Türkiye Kamu-Sen’in bugüne kadar ifade ettiği kamu çalışanlarına bayram ikramiyesi verilmesi talebi de bu ay içinde yetkililer tarafından hayata geçirilmelidir.” Diye konuştu. Haber merkezi