GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-06-2021 21:00   Güncelleme : 10-06-2021 17:22

HÜKÜMLÜLERDEN 724 DURAK!

HÜKÜMLÜLERDEN 724 DURAK!

Ordu’da hükümlüleri sosyal hayata kazandırmak ve onların yeni meslek edinmelerini sağlamak amacıyla imzalanan protokol kapsamında mahkumlar tarafından imal edilen toplu taşıma duraklarının montajı kapsamında 19 ilçede 724 durağın montajı yapıldı.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Adalet Bakanlığı Ordu E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz İş Yurdu Müdürlüğü arasında imzalanan “Hükümlüleri Sosyal Hayata Kazandırma” protokolü kapsamında hükümlüler tarafından üretilen duraklar, Büyükşehir Belediyesince il genelinde ihtiyaç duyulan noktalara yerleştiriliyor.

"Modern durakların montajı sürüyor"

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Adalet Bakanlığı Ordu E Tipi Kapalı Açık Ceza İnfaz Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü ile hükümlülerce yapılan durakların montajının 19 ilçede devam ettiğini belirten Ulaşım Dairesi Başkanı Özgür Dayı, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile başladığımız durak montaj çalışmalarımız 19 ilçede aralıksız devam ediyor. Şu ana kadar toplamda 724 durağın montajını 19 ilçemizde tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Kalan durakların montajı için ekiplerimiz sahada çalışmalara devam ediyor. İnanıyoruz ki modern yollarımız, modern duraklarımız ile bütünleşince daha da güzel olacak. Bu sayede şehir merkezimizde hangi hizmet varsa kırsal mahallelerimizde de bu hizmetleri sunmuş olacağız. Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerimiz tarafından yürütülen bu çalışma tamamlandığında kırsalda bulunan vatandaşlarımız modern duraklara kavuşmuş olacak.” dedi.

Mahalle sakinleri ise Ünye, Fatsa ve Altınordu ilçelerinde altyapı çalışmalarının tamamlandığı noktalarda devam eden montaj çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Haber merkezi