GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-04-2021 08:55   Güncelleme : 06-04-2021 08:55

HKP’DEN SUÇ DUYURUSU

HKP’DEN SUÇ DUYURUSU

 

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Ordu Şehir Hastanesi ihalesinde yolsuzluk yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Ordu Şehir Hastanesi ihalesi AKP’ye yakınlığı ile bilinen bir ortaklığa pazarlık usulü ve gizli verilmesi üzerine HKP avukatları harekete geçti, ihalelerin 4734 sayılı Kamu İhale Yasasına uygun olarak rekabet ortamı yaratılmadan, gerekli duyurular yapılmadan, kapalı kapılar ardında “pazarlık usulü” ile verilmesiyle, projenin yandaş şirketlere aktarıldığını ve kamunun zarara uğratıldığını savunarak yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu.

HKP avukatları; AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kamu İhale Kurumu Başkanı Hamdi Güleç, Ekşioğlu İnşaat Şirketi Sahibi Vural Ekşi, AHES Şirketi Sahibi Ebubekir Ekşi hakkında Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. HKP avukatları yetkililerin, “2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 85’inci maddesini ihlal”, “4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 17 ve 60’ıncı maddelerini ihlal”, “İhaleye Fesat Karıştırma”, “Görevi Kötüye Kullanma” ve “Temel millî yararlara karşı faaliyette bulunma” suçlarını işledikleri iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Haber merkezi