GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2021 23:43   Güncelleme : 12-10-2021 23:43

HİZMETTE SINIR YOK!

Altınordu Belediyesi Karacaömer mahallesinde bulunan ve mülkiyeti Belediyeye ait olan âtıl tesisi ekonomiye ve şehre kazandırarak tekstil sektörü için bir eğitim atölyesi haline getirdi. Son dönemde artan tekstil kümelenmeleri ile tekstil üssü olma yolunda hızla ilerleyen ilimizde sektörün en öneli ihtiyacı olan vasıflı işgücünü Altınordu Belediyesi bu merkezde yetiştirecek.

HİZMETTE SINIR YOK!

Başkan Aşkın Tören öncülüğünde 30 aydır kesintisiz bir mesai veren Altınordu Belediyesi bir taraftan şehrin alt ve üst yapısını baştan başa yenilerken diğer taraftan da en büyük sosyal yönlü sorunlardan biri olan işsizliğe çözüm üretmek üzere istihdam alt yapısını oluşturacak çalışmalarına da tüm hızıyla devam ediyor.

Her geçen gün tekstil üssü olma yolunda emin adımlarla ilerleyen şehirde hizmete hazır hale gelen “Altınordu Belediyesi Hazır Giyim Uygulamaları Merkezi” tekstil sektörü için adeta bir okul işlevi üstlenecek. Altınordu Kaymakamlığı'nın da paydaşlarından biri olduğu proje, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) iş birliği ve Altınordu Belediyesi eş finansmanı desteği ile uygulanıyor.

Altınordu Belediyesi yetiştireceği kalifiye işgücü ile sektörel bazda şehri hem tekstil yatırımcıları için bir cazibe merkezine dönüştürecek hem de kadın ve genç istihdamına katkı sağlayacak.

"Nitelikli iş gücünü temin edeceğiz"

'Tekstil sektörü için hem yatırımcı temin etmeye hem üretim alanlarını altyapı ve üstyapısıyla oluşturmaya devam ediyoruz' diyen Başkan Tören, şunları söyledi; "Mesleki eğitimin teorik kısmını ‘Mesleki Eğitim Mükemmeliyet Merkezi”nde İŞKUR, Üniversite ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile gerçekleştirirken, pratik eğitimleri ise Karacaömer’de bulunan “Altınordu Belediyesi Hazır Giyim Uygulamaları Merkezi” inde vereceğiz. Bu merkezimizde pratik eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimizin işe ve işyerine uyumunu ise atölyemizin hemen bitişiğinde faaliyette bulunacak işletmede pekiştireceğiz ve böylece tekstil piyasasında aranan nitelikli işgücü ihtiyacını temin etmiş olacağız. Sanayinin gelişmesine ve yatırım ortamının iyileştirilmesine katkı sunmak adına hedef alanlarımızdan biri olan tekstil sektörü için hem yatırımcı temin etmeye hem üretim alanlarını altyapı ve üstyapısıyla oluşturmaya hem de ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünü teorik ve pratik eğitimlerle artırmaya şehrimizi tarımda ticarette turizmde teknolojide ve diğer alanlarda olduğu gibi tekstil sektöründe de bir çekim merkezi yatırımcıların bir tercih noktası haline getirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Belediye binamızda kurduğumuz “Mesleki Eğitim Mükemmeliyet Merkezi”, Karacaömer’de faaliyete hazır hale getirdiğimiz “Hazır Giyim Uygulamaları Merkezi” ve gelecek yıl hizmete alacağımız “Altınordu Tekstil Parkı” inşallah bu sözlerimizin ispatı olacak."

Haber merkezi