GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-06-2021 08:35   Güncelleme : 15-06-2021 08:35

HİZMETE BİR ENGEL DAHA

HİZMETE BİR ENGEL DAHA

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Gülyalı Balıkçı Barınağının kullanım hakkının Gülyalı Belediyesi’nden alınmasına değinerek, "Gülyalı’nın sorunlarının çözümüne bugüne kadar el atmayanların, bu projeyi gerçekleştireceğimizi görerek engel olmak adına bütün imkânlarını kullanıp Cumhurbaşkanlığı makamını meşgul edecek kadar ileriye gitmelerini hayret ve şaşkınlıkla karşılıyoruz." dedi.

Başkan Tepe'den barınak tepkisi:

 

Gülyalı Balıkçı Barınağı'ndaki sorunun aynısını on yıllardır atıl hâlde bekleyen eski Gümrük Binası ve çevresinin belediyeye tahsisi konusundaki girişimler sürerken alanın Altınordu Belediyesi’ne tahsis edilmesi ile de yaşadıklarını hatırlatan Tepe, benzer bir engellemeyi şimdi Gülyalı Balıkçı Barınağında yaşadıklarını söyledi.

 

"Projemize engel olmak istiyorlar"

36 yıl önce Gülyalı Belediyesi'ne devredilen Balıkçı Barınağının aradan geçen sürede kullanım işlevi bakımından halkımızın ve balıkçı esnafımızın şikayette bulunduğu bir alan durumuna geldiğini aktaran Başkan Tepe, "Balıkçı Barınağıyla ilgili bir proje geliştirmek üzere kolları sıvadık. Projemizi şekillendirmeye başladık. Minimum alandan maksimum verim sağlayacak şekilde içerisinde dinlenme alanı, mutfak, tuvalet ve duş imkânının bulunduğu yöre mimarimize uygun 2 tip yapı modelledik. Birisinde kayık çekeğinin de olduğu bu yapıların ilkinin inşasına 2021 yılında başlayarak kısa sürede tamamladık ve 7 Nisan 2021 tarihinde kamuoyuna tanıttık. Gülyalı’nın sorunlarının çözümüne bugüne kadar el atmayanların, bu projeyi gerçekleştireceğimizi görerek engel olmak adına bütün imkânlarını kullanıp Cumhurbaşkanlığı makamını meşgul edecek kadar ileriye gitmelerini hayret ve şaşkınlıkla karşılıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Balıkçı Barınağının kullanım hakkının Gülyalı Belediyesi’nden alınarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne devredilmesine ilişkin resmi yazı, Cumhurbaşkanımızın imzasıyla belediyemize gönderildi." dedi.

 

"Cumhurbaşkanına projeyi sunmak isterim"

Gülyalı Balıkçı Barınağı ile ilgili projeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendisinin sunmak istediğini söyleyen Tepe, sözlerine şöyle devam etti; "Cumhurbaşkanımızın Gülyalı’daki bu projeyle ilgilendiğini görmek çalışmalarımızdaki azmimizi ve heyecanımızı daha da artırdı. Barınakta gerçekleştireceğimiz proje konusunda kendisinin tam olarak bilgilendirilmediğini düşünerek projemizi kendisine sunmak, görüşlerini almak ve ilçemizin diğer el atılmayan sorunlarıyla ilgili atacağımız adımları değerlendirmek isterim. Gülyalı’nın geleceği, kişilerin rantının ve kişisel hesapların ötesinde ve üstündedir. Biz, nasıl yaptıklarını her defasında hayretlikle izlediğimiz türlü engellemelere rağmen görevimizin başında, Gülyalı’ya hizmet için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz."

Haber merkezi